Brak netu poprzez karte lan

(Tomikanu) #1

Witam mam maly problemik (znowu) ktory objawia sie nastepujaco, moj dostawca internetu udostepnia mi net przez LAN wszystko ladnie pieknie tylko jak podlacze do swojego komputera (czytaj badziewiaka) karte sieciowa i kabelek od netu to takowego nie mam. Przy polaczeniach sieciowych napisane mam ze kabel sieciowy jest odlaczony, chociarz jest podlaczony. Karta napewno jest sprawna.Firma jakas Request.Pozdrawiam i czekam na szybka odp.

(Karmazyn65) #2

Płacisz, wymagasz.

Jeśli ISP chce pieniążki za Internet, to niech Ci podłączy.

Ty ew., jeśli jesteś niecierpliwy, możesz spróbować innego kabla.

Tylko nie pisz, że ten jest dobry, nawet, jeśli jest dobry.

(Tomikanu) #3

Kabelek jest dobry poniewaz jak podlaczam go do laptopa to wszystko jest wporzadku(czytaj net dziala) tylko jak go podlacze pod deskopa to wyswietla mi sie informacja ze kabel sieciowy nie jest podlaczony. Sparawa jest bardzo pilna wiec prosze o szybka pomoc moge nawet zadzwonic do kogos kto bedzie znal odpowiedz na moje pytanie. pozdrawiam

(Karmazyn65) #4

Uwaga żebyś nie pisał o sprawnym kabelu nie była bezpodstawana.

Sprawdź na innym kablu, najlepiej na kilku.

Jakość podzespołów jest obecnie bardzo zła.

Spotykam się często w tanich kartach sieciowych (tych zintegrowanych z płytami głównymi również, szczególnie na płytach ASRock), że gniazdo jest niesprawne (zbyt duży otwór w sosunku do rozmiaru wtyczki, nie zapewnia kontaktu).

Jakość wtyczek również pozostawia wiele do życzenia. Często zbyt luźno siedzą w gnieździe karty, lub prawie nie można i wetknąć.

Druty, z których wykonywane są styki w tanich kartach są czasami mało sprężyste, natomiast zbyt plastyczne, co kończy się trwałym ich odkształeceniem już po pierwszym wsadzeniu wtyczki do gniazda i powoduje, że inne wtyczki nie mają potem kontaku.

Jeśli 2-3 zupełnie różne kable nie przyniosą efektu, nie pozostanie Ci nic innego, jak wyłącznie w BIOS-ie płyty tej siecówki i kupienie dobrej, markowej np. na Allegro ( Intel, 3Com ) - używane są tańsze i lepsze od nowych "padaczek" na kodekach,