Brak / nieaktywne ikony w pasku zadań

Witam.

Mam problem z ikonami w pasku zadań, mimo iż są na liście programy które mam zainstalowane na komputerze to nie mogę umieścić ich ikon na pasku, gdy klikam aby byli widoczne ikony i powiadomienia, wyskakuje komunikat “ta ikona powiadomienia nie jest teraz aktywna”. Zrobiło się tak samo z siebie zniknęły ikony od wielu programów :confused:

ikonkiv.jpg

Ikonki na pasku zadań są od pracujących programów(muszą być przystosowane aby tam były np antywirus), im więcej ich tym wolniej komputer działa.

Tutaj masz ustawienia gdzie mają się te ikonki pojawiać czy czysto w tray’u czy po kliknięciu na strzałkę.

Jestem po świeżej instalacji Windowsa i u mnie problem występuje również. Pomimo, że mam zainstalowany np. Skype nie jest widoczny w pasku oraz ikonka od sterownika z drukarki. Co może być tego przyczyną?

wyłączony skype

Skype jest włączony. Pomógł trzykrotny restart systemu. Nie wiem co to miało do rzeczy ale teraz jest ok. Może aktualizacje miały na to wpływ.

no mogły mieć

albo miałeś złą wersję skype(starszą) i póki się nie zaktualizowała nie pokazała się