Brak niektórych ikon w tray'u

(Lysolus) #1

Witam, od początku zainstalowania na świeżo Windows 7 borykam się z problemem znikających ikon w tray'u. Po jakimś czasie korzystania z czyściutkiej wersji Windows (pobrana z MSDNA, bez instalacji jakichkolwiek programów lub sterowników) znikają ikony systemowe (tzn. ikona robi się przeźroczysta). Tak dla uściślenia, nie ma ich od razu po uruchomieniu systemu. Pomyślałem więc, że przeinstaluje jeszcze raz Windowsa. Jednak to nie pomaga. Na początku myślałem, że dotyczy to tylko systemowych ikon. Jednak okazało się, że po instalacji kilku programów, które standardowo mają ikonę w zasobniku one również znikają. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich ikon. Niektóre cały czas mają ikonę. Radziłem się wujkiem G, poczytałem o jakiejś zmianie w rejestrze, jednak to nie pomaga, a chodziło dokładnie o HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify: IconStreams oraz PastIconsStream. Pomaga natomiast uruchomienie na nowo procesu explorer.exe (czasami muszę uruchomić go kilkukrotnie). Problem objawia się również tym, że ta "pusta" ikona się tak jakby rozmnaża. Gdy mam włączone ukrywanie niektórych ikon to gdy kliknę na strzałkę tray'a rozwija mi się on na 1/4 ekranu. Gdy najadę na te puste ikony to znikają (kilka zawsze zostanie, nie mogę ich 'usunąć'). Dodam, że te przeźroczyste ikony są nieaktywne, tzn. gdy klikam prawym bądź lewym przyciskiem myszy to nic się nie dzieje. Pytanie, jak pozbyć się tego uporczywego problemu?

Wrzucę parę screenów. Tak jest przed:

post-215551-0-82338500-1424976896_thumb.post-215551-0-99491100-1424976906_thumb.post-215551-0-69066200-1424976911_thumb.

A tak po:

post-215551-0-71402300-1424976916_thumb.post-215551-0-56577800-1424976921_thumb.post-215551-0-31898800-1424976959_thumb.

(KAZDAN63) #2

IconStreams , PastIconsStream u mnie takie wartości w Rejestrze nie występują , owszem przypominam sobie je , ale z XP .

HKEY_CLASSES_ROOT\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify

lub

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify

LastAdvertisement (REG_QWORD)

PromotedIconCache (REG_SZ)

UserStartTime (REG_QWORD)

PromotedIconCache - ta wartość zawiera informacje o ikonach w postaci : {XXXXXXXX-…} , być może któraś z tych danych się powtarza (mnożenie się ikon) . Zapisz ten klucz Rejestru i otwórz w Notatniku .

Spróbuj usunąć wszystkie dane z tej wartości .

(Lysolus) #3

Dzięki, ale to nie rozwiązało problemu.

(KAZDAN63) #4

WIN+R

REGEDIT.exe

F3

Klucze

TrayNotify

Tylko całe ciągi

ENTER

i zrób to dla wszystkich kluczy TrayNotify znalezionych w Rejestrze .

F3 - szukaj następny

RESTART !

(Lysolus) #5

Czyli rozumiem, że mam usunąć wszędzie gdzie znajdę wartości PromotedIconCache w kluczach TrayNotify? Jeśli tak to dalej nic nie pomogło.

EDIT: Problem nadal nierozwiązany jednak zainstalowałem wersję x86 i problemu nie ma.