Brak nominalnej rozdzielczości monitora

Witam,

Wczoraj zakupiłem monitor SAMSUNG P2070, i mam mały problem, nominalna rozdzielczość tego monitora to 1600/900, i takową mogę ustawić na pulpicie. Lecz jak włączam grę przykładowo FIFA10 ( dodam że na poprzednim monitorze analogowym mogłem ustawiać maskymalna rozdzielczość tamtego monitora) tutaj jest problem ponieważ maxymalna rozdzielczość jaką mogę ustawić do 1440/900 i grafika jest zniekształcona. Prosze o pomoc. Ma ktoś może jakieś sugestie dlaczego nie mogę ustawić większej rozdzielczości ?

Gra nie obsługuje takowej rozdzielczości

ale na poprzednim monitorze mogłem ustawić taką, tak samo jak uruchamiam na tv :wink: więc to chyba nie to.

Spróbuj zmienić sterownik od k. graficznej.

Wiem że to głupie ale może pomóc.

Ewentualnie edytuj plik konfiguracyjny - przeważnie config.ini i tam ręcznie zmień na taką jaką chcesz :stuck_out_tongue:

  • Zainstaluj najnowsze sterowniki do swojej karty ze strony producenta

  • warto też sprawdzić temperatury karty w stresie, np.everestem

  • sprawdź czy twoja karta dobrze siedzi w płycie głównej i czy nie jest obluzowana

A najlepiej sprawdź czy jeśli ta gra nie obsługuje tej rozdzielczości przez ustawienia tylko wymuszenie przez linię komend - wiele gier w ten sposób da się wymusić.

Swierkowski , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

no prawdopodobnie gra nie obsługuje takowej rozdzielczości, Kisielek a mógłbyś mi pomóc i powiedzieć jak mam wymuśić tą rozdzielczość przez linię komend ?

Spróbuj dopisać w linii komend za cudzysłowem: (skopiuj razem z spacją przed)

-w 1600 -h 900

albo:

  • /1600

Przy niektórych takie wymuszanie działa.

tylko jak mam wejść w tąlinię komend :oops: bo troche tego nie ogarniam…

:smiley: Raczysz, żartować… to nie przedszkole. Ja staram się pomóc a nie zrobić za ciebie. Masz internet czy podpinasz się telepatycznie? Ironia tu jest wskazana!

Hej widzę że mnóstwo tutaj “fachowców” którzy na domowy sposób próbują Ci pomóc (czytaj: idą jak koń pod górkę :). No cóż widzę że muszę znów wkroczyć w to bagno :); (sprawdzić temp everestem itp bo rozdzielczość jest zła :))

Jeżeli masz ATI i podłączyłeś monitor wejściem cyfrowym (DVI lub HDMI) to w panelu Catalysta powinna pojawić Ci się zakładka “Digital Panel” i informacje na temat LCD między innymi najwyższa raportowana przez niego rozdzielczość itp. W “Display Manager” i “Display Properties” powinieneś mieć wykaz rozdzielczości które twój monitor powinien łyknąć bez problemu jeżeli coś jest nie tak to należałoby zainstalować sterownik do monitora chociaż nie powinno być to potrzebne bo monitory poprzez złącze cyfrowe informują kartę graficzna co mogą a czego nie tzw. EDID.

Jeżeli z wymienionych powyżej opcji nie możesz skorzystać czyli np; nie pojawia Ci się zakładka “Digital Panel” mimo że podłączasz monitor kablem cyfrowym to by znaczyło że coś nie tak jest z kabelkiem albo z karta graficzną itp.

Tak jeszcze dodam że raczej powinieneś móc poprzez złącze cyfrowe ustawiać większe rozdzielczości niż przy połączeniu analogowym czyli generalnie masz większe pole do popisu i więcej wyciśniesz ze swojego monitora niż w przypadku podłączenia analogowego, obraz też powinieneś mieć lepszy. Również karty graficzne inaczej zachowują się jeżeli podłączamy do nich monitor Cyfrowo, generalnie maja inne rozdzielczości; np Radeon 4670 analogowo wyświetla maksymalną rozdzielczość obrazu 2048x1536 a cyfrowo już 2560x1600; http://www.gigabyte.pl/products/vga/specs/gv-r467zl-1gi.html, również w monitorach przy prawidłowym podłączeniu poprzez kabelek cyfrowy przycisk “Auto Adjustment” nie powinien działać jest on przeznaczony wyłącznie do ustawień w trybie analogowym.

Co do samej gry nie wiele Ci pomogę bo jej nie znam, ale na przykład w takim Q4 są opcje wyboru formatu monitora czyli 4:3, 16:9, 16:10 itp, dopóki nie przestawi się na 16:10 nie ma w wyborze rozdzielczości 1440:900 itp.

“(sprawdzić temp everestem itp bo rozdzielczość jest zła :))”

A może przypadkiem przeczytałeś jaki był pierwszy pierwszy myślnik wypowiedzi marchewkowypotwor?

Tak samo jakby ktoś złożył zestaw komputerowy i pytał jaki zasilacz do niego kupić, to widząc, że zestaw jest nieoptymalnie złożony, należy o tym wspomnieć, mimo, że nie wiąże się to bezpośrednio z tematem.

No monitor mam podłączony wejściem cyfrowym, ale jeszcze raz powtórze że nominalna rozdzielczość tego monitora to 1600/900 więc chybą większej już nie da rady ? a może się mylę ? Karte mam Nvidi. Dodam jeszcze że innych grac Electronic Arts np. NFS SHIFT mogę ustawić tą rozdzielczość 1600/900.

A może przeinstalujesz sterowniki?

mylisz pojęcia;; nominana rozdzielczość monitora to nie jest jego najwyższa rozdzielczość którą można ustawić , jest to rzeczywista ilość pikseli twojej matrycy czyli jeżeli masz nominalną rozdzielczość monitora powiedzmy 1440 / 900 to znaczy że matryca twojego LCD zbudowana jest z 1440 pikseli na 900 pikseli, czyli fizycznie masz 1440*900 pikseli czyli jest ich 1296000.

Wszelkie inne rozdzielczości różne od nominalnej,które usawiasz na monitorze, sa rozdzielczościami interpolowanymi i mają zawsze zniekształcony obraz.

Akurat w tym przypadku mamy do czynienia z natywną rozdzielczością 1600x900.

Co nie zmienia faktu, że czekamy na efekt przeinstalowania sterowników…