Brak obrazków w Operze

Kiedy chcę zobaczyć wcześniej zapisane w kompie strony z Netu to tam gdzie są obrazki to widzę puste pola i zmieniony jest też układ całej strony, inna jest też czcionka tekstu. :frowning:

Narzędzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Treść -> Włącz JavaScript

lub

Narzędzia -> Szybkie ustawienia -> Włącz JavaScript

W mojej Operze zalazłem tą JaveScript w : Narzędzia > Preferencje > Zaawansowane > Zawartość > Włącz JavaScript

ale była już włączona. Dalej to samo co było. :frowning:

Stało się to po dezynfekji systemu.

Wypróbuj skrót klawiaturowy Shift + I który to wyłącza/włącza pokazywanie obrazków.

Zamknij operę, usuń plik C:\Program Files\Opera\profile\opera6.ini a następnie uruchom ją ponownie.

Zrobiłem jak pisałeś. Shift-I - zmniejsza tylko wielkość pustych ramek w których powinny być obrazki.

Natomiast po usunięciu opera6.ini teraz po włączeniu opery ładuje mi się samoczynnie :

http://portal.opera.com/startup/

Dla uściślenia obrazki są kiedy otwieram strony w Necie, natomiast nie ma ich kiedy oglądam te same strony zapisane na dysku w kompie. Próbowałem w IE i jest tak samo - obrazków brak. :frowning:

Acha, czyli Ty zapisywałeś strony i później odtwarzając je nie było obrazków. W jaki sposób zapisywałeś (jaki typ pliku/metoda zapisu) i czy podczas przeglądania opera była w trybie online ??

Stronę startową opery zmienisz w:

Narzędzia -> preferencje -> ogólne

Strony zapisywałem tak: w operze PLIK > ZAPISZ JAKO > zapisz.

Ale już wiem gdzie jest błąd. Kiedy zapisuje stronę na dysku " PLIK > ZAPISZ JAKO > zapisz " w jednym okienku mam nazwę pliku do zapisu a w drugim niżej jest do wyboru “Zapisz jako typ” i tam domyślnie jest

““Plik HTML”” , a powinno się zmienić ten typ na ““Plik HTML z obrazkami”” i wtedy wszystko hula.

Wtedy we wskazanym miejscu na dysku zapisywany jest plik ze stroną z Netu z rozszerzeniem “html” i w nowym katalogu zapisywane są pliki z obrazkami z rozszerzeniem jpg, gif, css, itd.

Katalog ma tą samą nazwę co co plik z Netu. Wykonuje to wszystko OPERA bez naszego udziału.

Sprawdziem i wszystko jest już OK. :slight_smile:

Dzięki ROKKO za podpowiedź :smiley: Potwierdź mi jeszcze czy się z tym zgadzasz?

TAK potwierdzam, do tego właśnie zmierzałem :smiley:

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam. :slight_smile: