Brak obrazu na kablu DisplayPort -> DVI-D DL

Witam,

Ostatnio kupiłem monitor Samsung Samsung S23A750D, który ma dwa wejścia (HDMI i DisplayPort). Niestety na wyjściu z karty graficznej mam 2x DVI-D i miniHDMI, więc dostarczony z monitorem DisplayPort -> DisplayPort nie ma racji bytu. Kupiłem za to kabel DP ->DVI-D DL (DVI Dual Link typu cyfrowego), ale obrazu nie ma. Na ulotce od kabla jest napisane, że niezależnie od tego, która końcówka jest wyjściem, a która wejściem obrazu to wszystko powinno działać. Niestety tak nie jest, a w internecie przeczytałem, że -> (strzałka) ma znaczenie i, że mój kabel jest jednokierunkowy, ale nie w tę stronę co powinien. Czyli kasa w błoto? Mam kupić drugi ze strzalłką w drugą stronę (DVI-D DL -> DP)? Wkurza mnie to tym bardziej, że mam też kłopot z aktywnymi okularami 3D dołączonymi do tegoż monitora.

A nie pomyślałeś aby użyć kabla miniHDMI -> HDMI albo DVI -> HDMI?

Ja mam podłączony tv do karty graficznej kablem DVI -> HDMI (a dokładniej do karty graficznej mam podłączoną przejściówkę DVI-D -> HDMI a dalej już leci sygnał 10m kablem HDMI).

Dokładnie teraz siedzę, na takiej konfiguracji jak Ty i to z przejściówką, z tym, że po HDMI leci obraz odświeżany maks. 60Hz przy FullHD, a ten monitor obsługuje 120Hz… Z tego co wyczytałem w necie to muszę mieć aktywny kabel DVI -> miniDP z konwerterem zasilanym po USB z kompa + przejściówka z miniDP na DP, ale ten konwerter kosztuje 559zł… http://allegro.pl/atlona-konwerter-dvi- … 47258.html