Brak obrazu na monitorze w nowym kompie

Witam,

zamówiłem nowy komp w częściach dla braciaka, wyjąłem zmontowałem i… podłączam monitor i niestety wyświetla mi komunikat “sprawdź połączenie przewodu”.

Monitor działa bo na lapku sprawdziłem.

Łączę się przez przejściówkę z dvi na d-sub. Inny monitor to samo, więc myślę - podłączę telewizor bo tam mam hdmi.

Niestety po hdmi ten sam komunikat na telewizorze.

Co może być przyczyną, skoro wszystko nowe?

Pozdrawiam

Podaj konfigurację komputera.

Cześć

Karta graficzna poprawnie podłączona?

Sprawdź ją na innym komputerze czy nie jest uszkodzona.

AMD Phenom II be 3.2

Zasilacz OCZ 500

Karta 1gb 7850 gigabyte

ram 2 kości 4gb corsair 1600

dysk 7200obrotów 500gb zwykły

płyta g asrock 970 pro3

w obudowie 2 wiatraki 12

No własnie idę go rozebrać i znów złożyć, ale raczej wszystko dobrze wpięte bo prawie na siłę wciskałem.

Na innym kompie nie sprawdzę bo mam w domu 2 lapki a to pierwszy PC.

Cześć

Czy karta nie wymaga przypadkiem podłączenia dodatkowego zasilania? Jeżeli tak, podłaczyłeś je?

Wpięte zasilanie procka? 8 pin? Wpięte zasilanie do karty graficznej?

Zasilanie karty podłączone wiatraki się kręcą.

Yyyyy zasilanie procka? ATX12V1 <-- to jest zasilanie procka?

#-o Ciapa ze mnie, idę sprawdzić …

Oprócz standardowych 20+4 pin jest jeszcze na tej płycie obok procka miejsce na 8 pin.

Tylko kabel strasznie krótki, wersja obudowy z zasilaczem na dole… Nie wiem jak to podłączę ;|

A jeszcze mam pytanie, w to 8 pin mam 2 kostki po 4piny i na jednym jest L, na drugim R. Czyli jedno na lewo, drugie na prawo podłączać, czy nie ma to różnicy?

Nie da się źle podłączyć… :slight_smile: Lewy z prawym złącz i podłącz… :slight_smile:

Ja miałem przypadek, że kumplowi nie działało, bo nie docisnął tej dźwigienki obok CPU :slight_smile: i RAMów nie docisnął i wgl… wszystko podłączyłem i śmiga :smiley:

A można PCIE zamienić z tym kablem od CPU ? bo jak wcisnę na chama to kable napięte jak struny od zasilania CPU i boję się żeby nie wyrwało tych pinów ewentualnie żeby kable z zasilacza nie puściły…

@guildos - no jak podłączałem kartę to nie wiedziałem, że teraz są takie klamry do zamykania, dopiero teraz zamknąłem ją jak sprawdzałem bo wcześniej tylko włożyłem kartę :stuck_out_tongue:

EDIT: nie ma bata, nie dosięgną kable …

A przy CPU domknąłeś? I jak działa?

Podłącz na odkręconym zasilaczu. Jeśli komputer uruchomi się to kup/zrób przedłużkę.

Uff udało się kable poprowadziłem pod kartą graficzną była maluteńka luka…

Lodówka działa :smiley:

Dzięki bardzo za pomoc, tak bym siedział i nie wiedział jak podłączyć.

No czyli wystarczyło docisnąć :slight_smile: