Brak obrazu na monitorze

mam takie pytanie ponieważ jak włączam komputer wszstko chodzi a na monitorze nie ma obrazu, jest zielona lampa i za chwile zmienia kolor na pomarańczowy tak jakby usypiał monitor ale nie ma obrazu wogóle nawet na moment. zmieniałem karte graficzną i dalej to samo rsetowałem bios i też nic.komputer nie wydaje zadnych pisków. i tu moje pytanie czy to wina procesora czy zasilacza? ponieważ mogę załatwić jakiś zasilacz ale chce wiedzieć czy to wogóle może być jego wina? czy ma to jakiś sens

Może być to wina zasilacza jak również płyty głównej… Na początek radził bym sprawdzić zasilacz. Jak napisałeś, że możesz jakiś załatwić to spróbuj na nim… Jeżeli będzie tak samo to oznacza, że płyta poszła…

sprawdź kabel VGA , kabel od zasilania a najlepiej sprawdź monitor na kompie kolegi i będziesz miał rozwiązanie problemu.

napisz coś więcej o swoi config i systemie jakiego używasz , może karta potrzebuje dodatkowego zasilania ?

monitor i karte sprawdzałem inną i to samo. to jest stary komputer chce go naprawić tak z nudów :smiley: potem zabiorę się za zasilacz, słyszałem że może też coś być z prockiem i nie przesyła obrazu to prawda?

Zrób jak piszę “pawko_86” lub też możesz od kogoś pożyczyć monitor i sprawdzić czy to może nie monitor… Jak będzie tak samo to zrób tak jak napisałem wcześniej czyli sprawdzenie na innym zasilaczu.

Dodane 04.04.2010 (N) 16:48

tak. Lub też może pamięć RAM lub cokolwiek innego:) Miłej pracy Ci życzę i na pewno będzie tego sporo:)

wiesz bawić to ja się lubię. mam akurat pecha. bo mam dwa zepsute kompy i tak się składa że procki są pod inne sockety tak więc nie podpasuje. ale zasilacz zawsze moge sprawdzić