Brak obrazu na wyjściach DVI i HDMI [ROZWIĄZANE]

Cześć!

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem jak poniższy: 1,5 roczna stacjonarka; nagle podczas normalnego użytkowania gaśnie monitor (no signal) ale w dalszym ciągu słychać jak komputer pracuje i słychać dźwięki systemowe. Reset kompa nie daje rezultatów - startuje bez obrazu na ekranie monitora (no signal) jednak słychać normalny dźwięk potwierdzający poprawne przejście pierwszej fazy testu POST (jedno krótkie piknięcie) a następnie słychać w głośnikach jak uruchamia się system. Po chwili można go normalnie zamknąć wciskając Power - poprawnie się zamyka. Sprawdzono wyjście DVI oraz HDMI - brak sygnału.

Podejrzenie pada na grafę jednak w innym kompie uruchamia się bezproblemowo - obraz jest.

Podejrzenie pada więc na płytę główną jednak z inną grafą komp działa zupełnie poprawnie.

Podejrzenie pada na zasilacz ale z innym zasilaczem jest to samo - brak obrazu na ekranie monitora.

Aktualizacja BIOSu do najnowszej wersji też niczego nie zmieniła.

Konfiguracja kompa:

  • płyta główna: ASUS P8H61M LX2

  • procesor - Intel i5-2300

  • pamięć: 4GB

  • karta grafiki: Sapphire Radeon HD 6770 1GB

  • zasilacz: Fortron FSP350-60APN

  • testowa karta grafiki: ATI Radeon X1550

  • testowy zasilacz: Mode Com ATX-350GTF(PF)

Macie jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić by ustalić przyczynę usterki?

:roll:

Możesz jeszcze sprawdzić monitor i przejściówki jeżeli z takowych korzystasz.

Monitor jest sprawny. Kable i przejściówki też. Wydaje mi się, że problem jednak będzie leżał po stronie karty grafiki ale wolałbym się upewnić - lepiej oddać do serwisu samą grafę niż całego kompa (gwarancja).

:roll:

Lepiej dać na gwarancję kartę skora na innej komp działa dobrze. Podłączyłeś dodatkowe zasilanie do 6770 (6 pin)?

Oczywiście. Bez niego ani rusz. Fabrycznie grafa zasilana była z jednego molexa (przejśćiówka) więc spróbowałem zasilić ją z przejściówki zasilanej z dwóch molexów ale to też nie sprawiło, żeby obraz się pojawił

Najbardziej zastanawia mnie fakt, że monitor nie wykrywa sygnału a test POST przechodzi bez problemu… Pomyślałem o uszkodzonym mechanicznie gnieździe DVI ale po HDMI też nie działa.

:roll:

Dodane 12.01.2013 (So) 14:52

Kolejna grafa odpala na tym kompie bez problemu: GTS 250. Winna wydaje się więc być HD 6770 ale obawiam się, że w serwisie odpali bez problemów na innym kompie… #-o

:roll:

Dodane 26.01.2013 (So) 13:02

Komputer został wysłany do serwisu gwarancyjnego. Wymieniono kartę graficzną.

:roll: