Brak obrazu po wyjęciu bateri (reset biosa)

Witam!

Mam problem komputer sypał BSOD przy uruchamianiu nie dało się zainstalować systemu na pewnym forum poradzono mi abym zresetował BIOS tak więc wyjąłem bateryjkę na 15 minut i po ponownym zamontowaniu baterii oraz odpaleniu kompa przestało wyświetlać obraz na monitorze cały czas pokazuje “Brak Sygnału” oraz wiatrak procesora przestał się praktycznie kręcić wystarczy dmuchnąć w niego aby się zatrzymał (wygląda jakby się cały bios przewrócił do góry nogami) Grafika sprawna sprawdzona w innym kompie.

W czym może tkwić problem??

I co na tym forum gdzie ci tak poradzili napisali?

Ile posiadasz kart graficznym w tym sprzecie?

Nic już tam nie pisałem…

tylko jedna bo płyta nie ma zintegrowanej grafiki

Czy da rade chociaż wejść w BIOS i wyświetlany jest na monitorze ?

PS.

Dobrze wsadziłeś i zamocowałeś baterie podtrzymującą pamięć CMOS ?

Nie nie da rady wejść w ogóle nie wyświetla obrazu.

Bateria zamontowana dobrze, ale dlaczego po tej “operacji” wiatrak procesora praktycznie przestał się kręcić?

Moim zdaniem przestał się kręcić ponieważ wszystkie ustawienia uległy przywróceniu do domyślnych i ustawienia obrotów wentylatory zostały obniżone do minimalnych.

Szczerze mówiąc to nie mam pomysłu , jedynie co mi przychodzi do głowy to zresetować BIOS jeszcze raz zworką lub kilka razy próbuj baterią , może za którymś razem zaskoczy.

PS.

Rozumiem że reset BIOS’a przeprowadziłeś przy wyłączonym komputerze z prądu ?

Dzwoniłem do wcześniejszego posiadacza tej płyty powiedział, że resetując bios przywróciłem wszystko do pierwszych ustawień i teraz procesor nie może ruszyć bo dostaje za dużo czegoś tam… bo procek pracuje pod 533MHz a płyta niby teraz ma więcej i procek nie może ruszyć… ale z tego co widzę w instrukcji do płyty jest napisane że płyta obsługuje procesory 1066/800/533 więc raczej z tym problemu być nie powinno?

To w takim razie musisz zaktualizować BIOS do wersji takiej by napięcia były zgodne z tym procesorem .

Czyli jak mam to zrobić?

Nie posiadam procesora innego ;/

Poza tym z tego co wiem płyta nie powinna startować ze zwartą zworką CMOS a ta normalnie rusza.