Brak obrazu proszę o pomoc

(Tomblaster) #1

Witam, mam problem komputer jest mojej dziewczyny i prosiła mnie o naprawe, po pierwszych oględzinach można stwierdzić że stary zasilacz miała uszkodzony więc kupiła nowy ale to nie zmieniło nic, po przetestowaniu kary graficznej(gf 4) i ramu(512) na moim kompie stwierdzam że są one sprawne więc postanowiłem zorganizować nową płytę główną wiec pożyczylem od kumpla tj. asus p4s8x z procesorem p4 2.56Ghz, po zainstalowaniu sprzętu do obudowy i wsadzeniu starego ramu i karty graf. komp się włączył i obraz był więc postanowilem poskładać wszystko do kupy i sprawdzić jeszcze raz no i ten sam problem komp się "uruchamia" ale nie ma obrazu, pomyslalem że to może włącznik zwierać lub dioda więc rozłączyłem i próbowalem dalej ale po 4 godzinach walki poddałem się, jeżeli ktoś wie gdzie może być przyczyna to proszę o pomoc.

(efazeti) #2

brak obrazu tzn co? monitor się nie włącza? monitor włączony tylko nic nie widać? czy jak

(Tomblaster) #3

tzn problem był taki że płyta główna byla uszkodzona a monitor jest sprawny, poradziłem sobie z tym problemem i dziękuje za zainteresowanie, pozdrawiam!