Brak obrazu przy starcie komputera

Witam

Zaczęło się od zawieszenia kompa. Restart i zamiast standardowego obrazu z logiem płyty pokazały się jakieś cyfry i literki bez składu i ładu. No to wyłączam kompa i tym razem startuje normalnie. Niestety system nie chce się załadować zatrzymuje się na pulpicie i nie chce się do końca załadować. Wchodzę w tryb awaryjny i robię przywracanie systemu co nic nie daje. Czyli reinstalacja systemu.

Na początku jest niby ok ale którymś razem włączam kompa a tu napis że nie ma sygnału z karty graficznej. No to wyłączam i włączam ponownie komputer startuje. Dziś włączam kompa brak sygnału i zauważyłem, że dysk nie pracuje system się chyba nie ładuje.

Włączam ponownie jest start. Acha zapomniałem dodać dziwną sprawę z dyskiem coś zajmuje 70 MB na dysku ale jak sprawdzam pliki to zajmują tylko kilka KB.

Nie wiem co mam o tym myśleć, czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyna takiego zachowania kompa?

Podziękowania

Podaj konfigurację PC-ta.

Jaki masz zasilacz ?

… a może trzeba odkurzyć sprzęt ?

Szib1 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Konfig:

MOBO: Asus P5KPL/1600 G31/ICH7

PROC: Intel Core 2 QuadCore 2,4 GHz

RAM: Kingston KVR800D2N6 2x2 GB DDR2 800 MHz

HDD1: Caviar 500 GB WD5000AACS SATA II 16 MB

HDD2: Caviar 160 GB WD16000JD

PSU: Tagan TG430-U22

GPU: Gigabyte GV-NX66T128D

DVD: Asus DRW-2014L1T

Karta graficzna została niedawno oczyszczona po tym jak wyskoczyły te literki na monitorze

Niestety tylko nowa karta graficzna rozwiąże problem

Dodane 13.10.2009 (Wt) 13:38

Komp działał tylko do pewnego momentu aż karta całkiem padła i nie pomagało już nic na ekranie tylko brak sygnału.