Brak Obrazu przy uruchomieniu komputera

Witam

Mam problem z moim komputerem ,ostatnio postanowiłem go wyczyścić z kurzu ,wyczyściłem go tylko z grubsza i niestety po ponownym podłączeniu i uruchomieniu komputera nie wyświetla mi obrazu. Myślałem że coś żle podłączyłem ale sprawdziłem wszystko :styki ,kabel,kable zasilające kartę,zasilacz ,myślałem że to coś z moniotorem więc sprawdziłem podłączając komputer do TV ale nic …

Nie wiem co to może być ?? Proszę o pomoc.

Mój Sprzęt :

Procesor : AMD PHENOM 965 Black Edition 4*3.4Ghz

Płyta główna: MSI 970A G46

Ram : Patriot AMD 2*2GB 1333MHZ

Zasilacz : Chieftec 500W

Karta graficzna : MSI TWIN FROZR 5850 1GB

Obudowa : jakaś IBOX

z Góry Dziękuje .

Hej,

:arrow: Czy komputer w czasie uruchamiania nie wydaje jakiś dźwięków? Piknięć czy podobnych?

Duże prawdopodobieństwo, że to problem z pamięcią RAM. Widzę, że masz dwie kości, więc spróbuj jedną wyjąć i uruchom komputer. Jeśli to nie zda rezultatu, spróbuj z drugą. Ewentualnie możesz popróbować poszczególne kości wkładać do różnych slotów pamięci RAM. Wróć z wynikami.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Coś się może gdzieś wypięło - obluzowało i stąd problem - trudno w czasie odkurzania byłoby coś zepsuć. Wielokrotnie czyściłem kompa i nie było problemów.

Następnym razem do czyszczenia komputera zamiast odkurzania proponuję sprężone powietrze, o wiele bezpieczniej i dokladniej.

Hej,

To zależy - czasami włosie szczotki może powodować wyładowania ładunków elektrostatycznych - tego w przypadku sprężonego powietrza na szczęście nie ma. A swoją drogą czasami wystarczy wyjęcie pamięci RAM ze slotu, by kość przestała działać prawidłowo - miałem już taki przypadek…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Ale niestety stało się to czego się obawiałem ,karta jest zepsuta :frowning:

Pozdrawiam

Hej,

Sprawdzałeś ją na innym komputerze, by mieć pewność, że karta faktycznie jest uszkodzona?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak oddałem do serwisu komputerowego aby sprawdzić czy działa ,były 2 starty komputera ale obraz się nie załączył.

Hej,

Bardziej chodziło mi o to, czy próbowałeś sam zdiagnozować usterkę zgodnie w tym, co pisaliśmy - albo raczej źródło usterki. To, że obraz nie jest generowany może być winą grafika, ale równie dobrze może być to spowodowane uszkodzeniem pamięci RAM. A w serwisach różne rzeczy się dzieją…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak sprawdzałem pamięci RAM . Wyciągałem 1 i 2 kość i wpinałem pojedynczo do tych samych oraz innych slotów ale nic to nie dało. Mam teraz jakąś badziewną grafikę , aby tylko internet przeglądać- GAINWARD 8400GS

Hej,

Oki, jeśli wymiana karty graficznej na inną poskutkowała i wszystko działa poprawnie, to faktycznie problemem była karta. Pytanie tylko, czy była jeszcze na gwarancji? Jeśli nie, to w serwisie też niewiele z nią zrobią, bo generalnie takich urządzeń nie opłaca się naprawiać.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety nie. Gwarancja była tylko do maja.

Hej,

Czyli musisz rozważyć, czy w ogóle opłaca się kartę oddawać do serwisu. Jeśli jest to jakaś bzdura, istnieją szanse na jej naprawienie. Jeśli coś poważniejszego, serwis nic nie poradzi, bo koszt naprawy będzie przewyższał obecną wartość karty. Wtedy jedyne, co Ci zostanie, to zakup nowej karty.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak też właśnie zrobię :smiley: Ale tym razem biorę coś od NVIDI bo Radeony coś kiepskie sterowniki mają.

Dodane 01.07.2013 (Pn) 15:21

Dzięki za pomoc Dimatheus :slight_smile:

Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam

Failen

Hej,

Może nie jest to taki głupi pomysł. Niestety rozwiązania nVidii są droższe niż konkurencji na mniej więcej tym samym poziomie wydajnościowym - trzeba się więc liczyć z nieco większym wydatkiem. Oczywiście zwykle karty GeForce’a mniej się grzeją i mają mniejsze zapotrzebowanie na energię - zatem coś kosztem czegoś. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zastanawiam się nad MSI GTX 660 Twin Frozr III OC lub MSI GTX 650TI Twin Frozr III Boost OC

Hej,

Zdecydowanie MSI GTX 660 Twin Frozr III OC - wyższa wydajność w porównaniu do drugiego z typowanych produktów.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ewentualnie możesz kupić Radeon’a HD7850. W benchmarkach jest na bardzo podobnym poziomie a dodatkowo jest tańsza (po lekkim OC zje GTX’a 660)

z Radeonami daje już sobie spokój,niestabilne gó… do tego sterowniki jakieś kiepskie,po których połowa programów przestaje działać

Hej,

Niestety GeForce jest już fabrycznie przetaktowywany, więc tutaj niewiele więcej będzie można wyciągnąć z karty. A wysokie modele Radeonów faktycznie fajnie można podkręcić.

Tak naprawdę, to bardzo wiele zależy od tego, na jakie konkretne egzemplarze się trafiło ze stajni ATI czy nVidii - i później nasza opinia o produkcie zostaje na długie lata.

Pozdrawiam,

Dimatheus