Brak obrazu przy włączaniu komputera, autowyłączenie

Witam.

Mam pewien problem, a mianowicie, gdy włączam komputer, nie pojawia się żaden obraz, a komputer po kilku - kilkunastu sekundach pracy wyłącza się (czasami następuje restart). Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną.

Restart, czy monitor się tylko wyłącza? Karta graficzna kończy swe życie albo zasilacz firmy “Krzak”. Z fusów trudno wróżyć. Podaj parametry.

Monitor jako urządzenie działa cały czas, jednak obrazu nie ma przez cały czas. Następuje restart, słychać chwilowe zaprzestanie pracy podzespołów. Posiadam zasilacz firmy Chieftec, więc nie taki “krzak”. Karta to Nvidia GeForce 8600GTS 256MB firmy Galaxy.

może karta graficzna nie jest kompatybilna z płytą główną?

8600gts… ja podejrzewam kartę graficzna (jestem uprzedzony do 8600gts). czy słychać jakieś dźwięki podczas uruchamiania?

Komputer ma ok. 3 lata, więc raczej karta nie może być niekompatybilna z płytą główną :slight_smile: . Tak słychać dźwięki, jednak nie słychać charakterystycznego “piknięcia”. Dodam, że chłodzenie na karcie graficznej działa.

~~

Zdobyłem drugą kartę graficzną, podłączyłem i to samo. Dodam, że początkowo na kilka sekund włącza się wentylator na procesorze (Intel Core 2 Duo E6750), lecz po chwili praca ustaje. Po tym, speaker pika kilka razy i następuje restart jednostki. Następnie załączają się wszystkie wentylatory oprócz tego na procesorze.