Brak obrazu wideo w XP


(Abov) #1

Witam. mam taki dziwny problem i proszę o pomoc , a więc mam XP SP3, karta Nvidia GeForce 7300 aktualizowane driwery, kodeki K-Lite mega 4.1.7,jeśli trzeba jakieś dodatkowe dane też chętnie podam, no więc system widzi wszystkie pliki wideo jako audio. wszystkie formaty wideo we wszystkich odtwarzaczach odtwarza jako pliki muzyczne. reinstalowałem wszystko co ma z tym spólnego , to się zaczęło właśnie po aktualizacji driwera do karty graficznej, ale teraz i na starej też to samo, mi się wydaje jakaś konfiguracja filtrów jest nie tak, a może i jest co innego. proszę o pomoc. Dzięki

P.S. no w przeglądarkach (IE, FF) jest normalnie, w internecie filmy chodzą normalnie, tylko w odtwarzaczach jest problem. (WMPlaer, PowerDVD, Nero,BSPlaer) włączają się wizualizacje podczas filmu ale dźwięk jest.


(Lukaszk 89) #2

Odinstaluj K-Lite'a, przeczyść rejestr CCleanerem,reset,zainstaluj FFDShow'a i BestPlayer'a2, reset i zobacz jak będzie.

Zainstaluj jeszcze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).


(Abov) #3

Dzięki,ale to zrobiłem jeszcze wczoraj,odinstalowałem i wyczyśćiłem CCleanerem, RegCleanerem, Uniblue RegistryBoosterem, DirectX 9c mam. zrobiłem tak jak napisałeś teraz też , i nic.tu chyba chodzi o konfigurację kodeków i filtry .


(C Kamil) #4

Standardowo kodeki ustawione są na odtwarzanie filmów , nie trzeba zmieniać ustawień kodeków czy filtrów. Problem tkwi w czymś innym. Spróbuj może odtwarzacza VLC player lub GOM player , mają one wbudowane kodeki. Usuń wszystkie kodeki i zainstaluj tylko FFDSHOW.


(Seba86mu) #5

Zapewne zainstalowałeś najnowsze sterowniki ze strony producenta. To był błąd.

Pobierz i zainstaluj ForceWare 93.71.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni:

(START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).


(Mirekgw) #6

sterowniki do tej karty to

ForceWare 93.71.- link - http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_93.71_pl.html

169.21_forceware_winxp_32bit_international_whql

175.16_geforce_winxp_32bit_international_whql

175.19_geforce_winxp_32bit_international_whql -

mam 7300GT i stery - 175.19_geforce_winxp_32bit_international_whql - i żadnych problemów kodeki CCCP + RealAlternative

link do sterów - http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.19_whql_pl.html


(Abov) #7

Miałem ten 175.19 co i po tym się skrzaniło, ale tak jak powiedział seba86mu odinstalowałem ,oczyściłem ten starszy zainstalowałem 93.71 , znów directX 2008sierpien i dalej nic. czy z K-Litem czy bez niego to samo.jest dźwięk niema ekranu. na wszystkich odtwarzaczach. już nie mam pomysłów. czy to nie jakiś wirus albo coś?

Mam pytanie seba86mu dla czego miał być ten 93.71 a nie 175.19 u producenta podaje że do mojej karty zalecane 175.19 jako nowszy.?


(Seba86mu) #8

Sf-Sr , być może masz zainstalowanych kilka pakietów kodeków na raz ?

Odinstaluj wszystkie pakiety kodeków programem Revo Uninstaller wybierając tryb "Zaawansowany" i usuwając wszystkie pozostałości po kodekach, jakie odnajdzie Revo.

Po deinstalacji uruchom ponownie komputer.

Pobierz i zainstaluj polecany już wcześniej pakiet FFDShow.


(Abov) #9

Nie, nie mam kilku pakietów, z K-Litem mam już 2 lata komp i nigdy nie miałem takiego typu problemów. zawsze zaktualizowałem i tyle.

***************

z samym FFDShow-em też nie chodzi. dalej jest tak samo. skanery też nic nie znajdują. chyba już pora przeinstalowania systemu :frowning:


(Lukaszk 89) #10

Ściągnij VLC i zobacz czy na nim będzie grało?(ma swoje wbudowane kodeki więc pole poszukiwań by się pomniejszyło).


(Abov) #11

To samo.aleś dziwne, o ile pamiętam 2 lata temu WMPlaer nie odtwarzał nic bez kodeków wyskakiwało komunikat o błędzie. a teraz odtwarza no nie tak jak trzeba,czyli jest jakiś koder w systemie co ma największy priorytet.. jak sądzicie, gdzie może być ukryty jakiś kodek? jak mogę wyczyścić wszystkie niewbudowane kodery dekodery? w którym katalogu mam je szukać?

EDIT zamieszały sie kodery dekodery z karty telewizijnej i kamerki . teraz chodzi i jest ok po przeinstalowaniu te 2 programy.

Wszystkim dziękuję