Brak obrazu- wymieniłem już wszystko

Witam. Miałem stary komputer - kupiłem nowy procesor i ram. Po dodaniu Ram- Komputer wykrywał jako połowę–512-- bo kupiłem 1gb. Po zmienieniu Procesora brak obrazu na ekranie. Myślę sobie-- hmm… sprawdzę stary- nie działa… No to kupiłem jeszcze raz procesor- identyczny co był przedtem. Nie działa. Kupiłem nową płytę główną pod te procesory. Nie działa. Sprawdziłem ogólnie 7 procesorów i dwie płyty główne- za każdym razem obrazu nie ma- a procesor się nawet nie grzeje.

Po włączeniu i podłączeniu myszki na usb- nie świeci się. Wiatraki i cd-rom działają. Teraz najważniejsze pytanie- Dlaczego nie ma obrazu i co z części może być sprawne?

edit: Procesor wgl się nie grzeje- a płyty działają tak samo bez procesora jak i z cpu.

Próbowałeś z innymi ramami?

No właśnie tego nie próbowałem- bo stary ram co był- dałem koledze.

Ale czy Ram wpływa na to- że procesor się nie grzeje?

Nie wiem czy ram wpływa na to że procesor się nie grzeje, ale jeśli calość nie działa tak jak należy spróbowałbym zamontować na płycie nowy ram lub “pożyczył” ten który miałeś.

Ok- sprawdziłem przed chwilą- Bez ram jak i z innym Ram- Sąsiada- nie nie ma różnicy… szkoda, że płyta nie ma beep… Jakieś pomysły?

A kartę graficzna to jakąś masz? A diody na płycie jak świecą ? - nie pokazują błędu ? A Tobie to wogle nic nie działa. A monitor to Ci wogle działa bo mój kolega to tez miał taki problem że nie miał obrazu. Pojechał z nowo zakupionym komputerem do serwisu. Tam podłączył komputer i obrazu nie była. W serwisie przez godzine manipulowali w tym komputerze a obrazu nie była jak nie było. Dopiero ktoś się kapnął że on wogle nie nie ma kabla to prądu do tego monitora i go nie podłaczył. Ponieważ w monitorze nie było prądu to tez obraz nie chciał się ukazać. Po podłączeniu kabla, o dziwo, obraz się ukazał. A co do Ciebie, to albo masz wszystko popsute, albo to jest jakas głupota typy “ten kabel” :smiley:

Skoro nie masz obrazu to najpierw sprawdza się: Kartę graficzną, monitor oraz KABEL !!

Głupota tego typu nie wchodzi- w grę- kartę mam zintegrowaną oraz kilka agp= zarówno nvidia jak i ati. Monitor pod laptopa tym samym kablem d-sub działa. Diody na płycie?-- brak.

Jakie są szanse, że 7 procesorów się zepsuło i nawet się nie grzeją? i dlaczego do licha- płyta tak samo działa na samym zasilaczy jak i bez…

@piotrek18l

Ten koleś robi jakieś kosmiczne naprawy zamiast jak Ty mówisz zacząć od podstaw. Rozważania typu czy pamięć ma wpływ na temperature procesora w tym przypadku to tak jak rozważania jaki wpływ ma ilość kalorii w kotlecie na płodność kangurów w Australii :lol:

kabel i karty sprawne. Na zintegrowanej też nie działa… więc na jaki procent płyta główna? dodam- że po włączeniu- po sekundzie od włączenia- komputer tak pstryknie lekko ale działają wiatraki więc się włącza.

Chodziło mi- że na to złącze mam karty…

Jak to masz kilka agp - zarówno nvidia i ati ? Co Ty za głupoty piszesz? agp to jest złacze, co ma do tego producent karty graficznej ? Alby Ty sobie jaja robisz albo musisz sobie wymienić procesor razem z chipsetem ale w mózgu.

No mam kilka kart nvidia i ati- więc to na pewno nie wina karty- kabel testowałem jeszcze przed chwilą i działa…

A dysk twardy pracuje ?

dysk działa… ale czy nie powinna mrugać karta sieciowa na pci?

Jak podłączony kabel od netu to powinna, poza tym jak masz zintegrowaną grafikę i włożoną grafę na agp to nie będzie działać jedna gdy działa druga, poza tym jaki to sprzęt? Bo to jak wróżenie z fusów.

Skoro masz płytę główną z zintegrowaną kartą graficzną do podłącz do płyty zasilanie, zamontuj procesor oraz ram podłącz oczywiście monitor i sprawdź czy całość zadziała. Jak nie spróbuj podłączyć zewnętrzną kartę graficzną.

I jeszcze jedno pytanie płyta którą posiadasz obsługuje procesor i ram który podłaczasz?

Podaj też więcej informacji o sprzęcie który nie działa.

procesor: AMD Athlon XP 2000+

płyta główna: Płyta główna MS-6786

pamięć: 1GB DDR 266 MHZ PC2100 oraz nie wiem jaka- 256mb też ddr1 266.

Zasilacz: MGB-300ATX

karta sieciowa: TP-Link Karta sieciowa WiFi PCI TL-WN350GD 54MBPS

ps. Lipa-- na trzech kartach + zintegrowanej to samo. nawet resetowałem za każdym razem bios przez baterię (wiem, że na kilka sekund czasem nie wystarczy- ale czekałem 3 minuty… więc powinno…) Ja już całkowicie żadnego pomysłu nie mam…

Dodane 11.01.2012 (Śr) 18:00

Dobra znalazłem obudowę z speakerem-- tylko jak to podłączyć? płyta to http://www.kabinet.cz/stuff/hw/motherbo … htm#link57