Brak obrazu XBMC 13.2 (wtyczka WebTV)


(Pbiernacki87) #1

Witam,

mój problem to brak obrazu w aplikacji XBMC 13.2 (wtyczka WebTV). Zmieniałem rozmiar i rozdzielczość obrazu nic nie pomogło wiem też że w poprzednich wersjach był problem z akceleracją obrazu na pełnym ekranie po jej wyłączeniu obraz się pojawiał. W tej wersji nigdzie nie ma takiej opcji. Proszę o pomoc może ktoś miał podobny problem.

 


(drunkula) #2

Opcje akceleracji jak najbardziej są, ustawienia -> wideo -> akceleracja.

 

Miałem taki sam problem - przez parę dni po instalacji wszystko chodziło dobrze, a potem nagle przestało działać na innym wyświetlaczy niż główny (setup na 3 monitory, karty GF 450 i 8800). Nic nie dała zabawa ustawieniami, dopiero po zamianie kart miejscami i reinstalacji sterowników “wróciło do normy”. Przypuszczam, że bardziej pomogło usunięcie driverów i zainstalowanie od nowa :wink:

 

Nvidia control panel krzyczy mi teraz o update, ale wolę działające xmbc.


(Pbiernacki87) #3

postęp jest bo zainstalowałem jakieś stare sterowniki z 2010 roku i obraz pojawił się ale tylko wtedy jak nie mam pełnego ekranu… przy opcji pełny ekran obrazu dalej brak.

W wersji XBMC 13.2 nie ma akceleracji przynajmniej u mnie dziwna sprawa nie wiem z czego może to wynikać. Drunkula masz tą samą wersję XBMC?


(drunkula) #4

Tak, 13.2, kompilacja z 17 października. Jak pisałem, u mnie poszła duża zmiana w konfiguracji - zmiana slotu kart, przełączanie monitorów itp… tak dużo się pozmieniało na raz że nie dam głowy, że to wina sterownika, ale skoro po reinstalacji jest w porządku, to nie zmieniam.

 

Jakbym miał strzelać, to założyłbym, że wtyczka korzysta z jakiejś zewnętrznej biblioteki żeby przejąć strumień z www do xbmc, a nie potrafi się dogadać z nowymi driverami.