Brak obrazu

Cześć, w domu mam stary komputer, musiałem zmienić w nim obudowę, więc wszystko poodkręcałem i zamontowałem do nowej obudowy, jednak jest problem - gdy podłączę monitor i włączę komputer, dioda na monitorze jest czerwona i wyświetla się, że wszedł w tryb oszczędzania energii, komputer cały czas działa. Monitor sprawdzałem, działa prawidłowo. Czy jest to problem karty graficznej?

Podłączyłeś zasilanie do karty graficznej, zasilanie 12V do procka. Karta graficzna dobrze wsadzona? Czy wyciągałeś ram jak przekładałeś płytę główną?

@mFreeze Ta karta nie ma dodatkowego zasilania (geforce 6600), więc siedzi tylko w PCIe, zasilanie do procka podłączone, ramy były wyciągane.

Więc zostaw póki co jedną kostkę pewnie masz więcej? Pokombinuj z pamięcią jak nie jeden bank to drugi lub inna kość. Procka ruszałeś jak tak to zobacz czy gniazdo jego czyste bo może wymieniałaś pastę i nóżki upaprałeś?

Przepiąłem ramy z 1-3 na 2-4 i dalej to samo, w gniazdo wydaje się być czyste, na wszelki wypadek psiknąłem trochę sprężonym powietrzem, procek też czysty. 2 żeńskie molexy mam wolne.

Coś uwaliłeś teraz kwestia co. Może masz zintegrowaną grafikę to sprawdź na niej. Jak nie to pożycz jakąś sprawną grafę lub daj swoją do kumpla do sprawdzenia. Kolejny podejrzany to zasilacz. Jak wyeliminujesz kartę i zasilacz to prawdopodobnie mobo padło. Możesz jeszcze wyciągnąc bateryjkę od biosu na 15min. Poza tym wyciągnij jeszcze płytę główną z tej obudowy może gdzieś zwarcie jest między obudowa a płytą główną.

wyjmij karte graficzna z komputera, odłąćz wszystkie dyski, wyjmij pamięć ram, i uruchom komputer, jeżeli komputer sie uruchomi i bios wyda jakieś dźwięki, to oznacza żę płyta jest sprawna. wtedy włóż pamięć ram, uruchom komputer i powinien tobie sie wyświetlić bios, potem po podłączaj wszystko(karta graficzna na końcu), i zobacz jakie są wyniki

Raczej nic mi się nie wyświetli, bo ta płyta nie ma nawet zintegrowanej karty graficznej :confused:

… a masz na drugim komputerze / telefonie sprawdzić, czy maszyna “wstaje”?  (ping, etc.).

Na laptopie i telefonie, jak to sprawdzić?