Brak oprogramowania Windowsa XP ,ale mam kod licencji

(Szakal Rk) #1

Witam

Posiadam duży problem posiadam naklejkę z numerem licencyjnym do Windowsa XP Professional ale straciłem kopie systemu więc nalejka stała sie bez użuteczna próbowałem wgrać pirata ale kod nie pasuje do pirata , bo z tego co wiem to chyba każy kod to każdej wersji jest przypożądkowany.

Może ktoś z was ma rade ?

Chciałem nadmienić że system który miałem był wgrany na dysk twardy ,a nie na płyte wiec zostało utracone bez powrotnie ,myślałem żeby napisac do micrososft-u i poprosic o kopie ale nie wiem co mi powiedzą co wy radzicie .

pozdrawiam i dzieki

(Fokusmick) #2

Jeśli masz naklejkę i dowód zakupu systemu to nie powinno być problemu z duplikatem nośnika. Zapytaj w MS.

(Yole) #3

http://support.microsoft.com/kb/810892

http://www.microsoft.com/genuine/selfhe ... 4a4f4bab5b - narzędzie od Microsoftu do podmianki Klucza

powiedz czy pomogło

(Szakal Rk) #4

Nie posiadam dowodu zakupu to było pare lat temu . Więc co teraz?

(fiesta) #5

Teraz idziesz do sklepu i kupujesz nowego XPka póki jeszcze są w sprzedaży.

8)

(Gutek) #6
próbowałem wgrać pirata ale kod nie pasuje do pirata

znasz Regulamin FORUM? Jedyne rozwiązanie

Teraz idziesz do sklepu i kupujesz nowego XPka póki jeszcze są w sprzedaży.

(Dareks8) #7

Jeżeli masz oryginalną nalepkę z oryginalnym kluczem to wcale nie musisz mieć płytki aby być legalnym. Nośnik to tylko kawałek plastyku, który ma prawo się zniszczyć/zagubić. Możesz zadzwonić do Microsoftu co z tym zrobić, ale sądzę, że nie popełnisz przestępstwa instalując system z oryginalnej płyty pożyczonej od kolegi(piraty to najczęściej wersje korporacyjne, z którymi nie zadziała twój klucz). Bzdurą jest płacenie drugi raz za to samo. Jeszcze raz radzę zadzwonienie do firmy i na pewno sami zasugerują takie rozwiązanie. A być może przyślą nową płytkę.

(Fokusmick) #8

Naklejka jest jednym z dowodów legalności systemu, nie jest jednak dowodem jego zakupu.

(Pawel Pieczyrak) #9

Zadzwoń do MS i powiedz jaka jest sprawa, a jak nie pomogą to poszukaj u kolegów, koleżanek oryginalnego systemu, ale takiego samego, jaki ty masz na kompie (kompilacja, dodatek sp) i podczas instalacji wpisz swój kod i oprogramowanie będzie oryginalne. Powodzenia.

(Fokusmick) #10

Nie będzie legalne, ponieważ nie będzie posiadał oryginalnego nośnika.

Natomiast jak nie posiada dowodu zakupu systemu to nie dostanie nowego nośnika.

(Yole) #11

Nośnik nie jest ważny (tzn jest ale nie do końca) przykład ? chociażby recovery robione w laptopach na osobnych partycjach.

Można zainstalować system - pirata ,i zmienić numery na swoje(te które masz przylepione) tym narzędziem z drugiego linka.

Następnie aktywujesz system telefonicznie i po sprawie. dodatkowo robisz sobie kopie bezpieczeństwa na nośniku i masz oryginalnego Windowsa

(fiesta) #12

dareks8 , Triniti888 , niestety nie macie racji, potrzeba mieć przynajmniej dwa dowody legalności systemu a kolega ma tylko jeden, więc instalując OS z płytki od kolegi w razie kontroli moczy :dupa: .

8)

(Yole) #13

niekoniecznie . Bo jednym z dowodów legalności jest EULA którą można wydrukować i która występuje również podczas procesu aktywacji systemu. Poza tym jeśli zrobi sobie Recovery z systemu ,który przeszedł proces aktywacji z ORYGINALNYMI NUMERAMI (czyli tymi ,które są na ORYGINALNEJ naklejce ) może traktować to jako kopię zapasową wykonaną na WŁASNY UŻYTEK (czyli ma 3 dowody legalności systemu)

(Fokusmick) #14

no i właśnie ten recovery jest traktowany jako oryginalny nośnik, poza tym autor tematu nie ma laptopa.....

raczej nielegalnego

(Yole) #15

Tylko powiedz mi czemu numer seryjny jest inny w zainstalowanym systemie niż na naklejce która jest przyklejona ? Pewnie dla tego ,że instalowany jest inny rodzaj licencji na laptopie a inny na naklejce . Na naklejce jest numer z licencji wolumenowej a na naklejce jest OEM . Czy jeśli będe miał nagrane recovery na płytach cd-r i skasuje ukrytą partycję to wedle twojego rozumowania , mam nielegalny system bo ten zainstalowany nie ma takich samych numerów jakie są na naklejce . BTW miałem w firmie podobny przypadek : praktykant zainstalował pro box na komputerze - potem okazało się ,że jest do tego kompa Recovery (dodatkowo nie zauważył oryginalnej nalepki na kompie) z Windowsem Pro - telefon do MS rozwiązał problem : pani przesłała na maila linka do softwaru . Numery zostały wpisane z nalepki i problem z głowy

najlepszym rozwiązaniem będzie telefon do MS jednak wydaje mi się ,że powiedzą tak samo jak ja

(Fokusmick) #16

Jeśli uważasz, że ten przypadek ma coś wspólnego z problemem autora tematu to nie mam pytań.

(Yole) #17

Nie zmienia to różnicy z czego zainstalował , równie dobrze mógłby zainstalować z mojej prywatnej kopi zapasowej i zmienić numery w ten sam sposób i co nie zmienia postaci rzeczy ,że system jest legalny. Tak samo dzieje się z instalacją zdalną RIS. Instaluje się system zdalnie wpisując jedynie numer Windowsa lub stosują licencje wolumenową. Dead zadzwoń sobie do MS i się przekonaj

(fiesta) #18

pow3r_shell , tyle że panowie dokonujący kontroli bądą żadali dwóch dowodów legalności OS, a takowych nie posiada wydrukowana EULA nie jest dowodem legalności.

Poczytaj felietony na vortalu oraz oglądnij wywiad z przedstawicielem M$ to zweryfikujesz swoje wywody. I nie mieszaj w głowie chłopakowi z licencjami komercyjnymi.

(Yole) #19

powiem tak miałem przeprowadzony w firmie audyt legalności oprogramowania(przeprowadzany przez firmę zewnętrzną ), do którego sam czyniłem przygotowania, kilka komputerów było w ten sposób zrobionych i nie było z tym problemu.

Fiesta poczytaj dobrze o czym pisałem, będą 2 dowody legalności

1) oryginalna naklejka na obudowie komputera

2) po zmianie klucza za pomocą programu Microsoftu(tym programem można dokonać tylko jednorazową zmianę klucza) i wypalenia płytki z systemem będzie 2 dowód legalności -kopia zapasowa systemu (nie musisz mieć oryginalnej płytki)

z mojej strony EOT. szakal_rk rób jak uważasz

(fiesta) #20

No właśnie kopia zapasowa a nie pirat ściągnięty z sieci.

:stuck_out_tongue:

BTW cały czas piszesz o firmie: