Brak oprogramowania Windowsa XP ,ale mam kod licencji

1)to jest normalne licencjonowanie OEM . zapraszam na stronę Microsoft OEM do lektury .

  1. Po co Microsoft by udostępniał ten program który podałem na wstępie ?

  2. Aby zmienić numer trzeba jakoś system zainstalować - A w jaki sposób jak user nie ma płytki ? pomyśl

  3. Wiesz jak wygląda zestaw legalizacyjny MS ? jest płytka z narzędziami sprawdzającymi ,czy kluczowe pliki zainstalowanego systemu nie różnią się od bazowych i właśnie to narzędzie które zlinkowałem wcześniej do zmiany numeru seryjnego - brak jest płyt z OS

5)EULA jest jednym z dowodów legalnego systemu - ponieważ EULA jest to umowa pomiędzy MS a użytkownikiem

źródło : http://www.microsoft.com/poland/licencj … y/oem.aspx.

  1. wszystko co podałem należy do normalnego licencjonowania OEM a nie licencji wolumenowych ani Open

…a czy to będzie legalne ?

Głównie dla użytkowników korporacyjnych.

Jeżeli jej nie ma pisze do M$ prośbę o wydanie czy zakup nośnika, wcześniej udawadniając jego legalność czego nie zrobi gdyż ma tylko jeden dowód legalności jakim jest nalepka.

Reasumując pozostaje zakup nowego OS.

A ja, żeby nie zakładac nowego tematu

Ja mam odwrotnie - mam płytke ale gdzieś zasiałem klucz. To jest Windows XP Home Edition

Co mam zrobic?

Jak masz go zainstalowanego to Everestem znajdziesz klucz.

Właśnie nie mam go zainstalowanego.

Mój brat i ja mamy Home. Mi się zgubił kod, a ja właśnie robiłem formata więc wpisałem brata i nie pasuje.

Nie pozostało mi nic innego jak zainstalowac nielegala

Jeden z przedmówców podpowiedział Ci bardzo dobrza a ja powiem tak, pożycz od kogoś dokładnie takiego samego XPka oczywiście oryginalnego i zrób sobie kopię. Jak wiesz lub nie wolno Ci zrobić jedną kopię na własny użytek. Oryginalny nośnik może zostać zniszczony lub utracony w różnych sytuacjach wtedy korzystasz z kopii bo posiadasz klucz do licencji i podczas aktywacji zostanie sprawdzony twój system i płyta główna na którym sprzęcie to jest aktywowane jeżeli wszystko się zgodzi z pierwszą aktywacją masz dalej SWÓJ system legalny. Pozdrawiam.

Ponzio , gadasz głupoty nie zarestruje legalnie dwa razy systemu z tym samym kluczem, a swojego nie ma bo zgubił, więc na jaki go podmieni ??

To co ja mam wreszcie zrobić dużo dostałem odpowiedzi cieszy mnie to dzieki za to ale teraz sam sie zaczynam gubić w całej tej wypowiedzi

To teraz może ja spróbuję podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem… :wink:

Rozumiem, że poza naklejką na obudowie nie posiadasz ani oryginalnego nośnika, ani książeczki doń dołączonej ani faktury/paragonu.

Jest szansa na zdobycie legalnego nośnika. Procedura została w miarę dokładnie opisana na portalu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … ows+XP+OEM?

Jeśli powyższe rozwiązanie z jakichś powodów nie wypali, możesz użyć nośnika od kolegi ale pod jednym warunkiem: wersja nośnika musi zgadzać się z wersją na naklejce. Numer wersji wygląda mniej więcej tak: N09-01183. Dlaczego to takie ważne? Poznieważ wtedy możesz wykonać kopię takiego nośnika i potraktować jako kopię z własnego oryginału, który zaginął. W przypadku użycia nośnika z inną wersją systemu instalator może nie przyjąć Twojego klucza produktu. Jeśli przyjmie to możesz mieć problemy z aktywacją - raczej napewno będziesz musiał odbyć rozmowę z konsultantem, ale co najważniejsze - nawet po aktywacji w razie kontroli zainstalowanie systemu w wersji niezgodnej z naklejką COA może zostać uznane jako nielegalne.

:roll:

Kod licencji (numery do instalacji) w zupełności wystarczą do zainstalowania Windows. Ponieważ ciągle pojawia się wątek legalności informuję, że aby potwierdzić legalność Windows należy (zgodnie ze stanowiskiem MS podanym na: http://www.microsoft.com/poland/technet … _02_13.htm, które cytuję poniżej) posiadać:

" [PL] Pyt: Jakie dokumenty potwierdzają legalność posiadanego oprogramowania Microsoft?

Elementami świadczącymi o legalności oprogramowania są:

1. Umowa licencyjna

2. Certyfikat autentyczności

3. Legalny nośnik

4. Podręcznik użytkownika

Dodatkowym dokumentem mogącym świadczyć o legalności oprogramowania jest faktura zakupu.

Zalecane minimum to 2–3 z wymienionych wyżej atrybutów legalności. Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn użytkownik nie posiada minimum dokumentacji wymienionej powyżej, wówczas każdy przypadek analizowany jest indywidualnie, przez organy do tego uprawnione na podstawie towarzyszących mu okoliczności."

Z powyższego wynika, że po instalacji nie musimy posiadać nośnika o ile mamy inne atrybuty świadczące o legalności. Można z tego wywnioskować, że wystarczy więc pożyczyć sobie legalny nośnik na czas instalacji.

Czy się mylę?

uon koledzy płytka nie jest przytwierdzona do klucza!

Dlaczego? Przy wymianie klucza do XP nikt z M$-u nie prosi o wymianę płytki… płytki są tylko oryginalnym nośnikiem systemu operacyjnego.

Czyli płytka jest swoistym nośnikiem na którym zostało zabezpieczone oprogramowanie przez producenta, a poco? a poto żeby do instalacji systemu niebył wgranu żaden wir i inne oprogramowanie! no i żeby była kontrola sprzedaży (o piractwie niewspomne)

http://www.zrywpol.com/zgubionynosn.html

no i wszystko jasne tylko że oni też odpowiadają za darmowe wydawanie p-key do zablokowanych systemów przy którym trzeba podać adres sprzedawcy systemu, jak pamiętasz to wruć się do niego czy czasem niewyda ci kopii faktury vat :slight_smile: