Brak pakietu ppp w Mandrivie 2009

Witam. Wcześniej miałem wersję 2008 oraz 2008.1 i skonfigurowanie połączenia z netem przy instalacji nie przysporzyło mi żadnych problemów (Sagem 800 E4). Jednak wersja 2009 wprost przeciwnie. Wywala, że brakuje jej pakietu…ppp. Cóż-czy może mi ktoś odpowiedzieć dlaczego twórcy dają możliwość łatwej konfiguracji połączeń DSL, a jednocześnie usuwają pakiet, bez którego konfiguracja jest niemożliwa??? To jest krok wstecz. Czy u Was sytuacja była podobna? Mandriva 2009 była najkrócej urzędującym systemem u mnie na dysku-10 minut. Nie chciało mi się szukać pakietu rpm w sieci, bo uważam że dołączenie go to obowiązek twórców.

Jak brakuje pakietu to logiczne że trzeba go pobrać. Nawet na Windzie bez pobrania u zainstalowania sterów do modemu nic nie zdziałasz, nie wiem więc skąd Twoje oburzenie. Tak strasznie dużo czasu zajmuje pobranie pakietu z repo ?. Gdyby mieli wrzucać domyślnie wszystko na instalke to musiałbyś wypalać ją na płycie Blu-ray. Skoro Ci się nie chciało - Twoja sprawa.

U mnie na wersji 2009 Mandrivy kiedy ją testowałem też brakowało pakietu do nawiązania połączenia z netem, pobrałem i śmigało. Zajęło mi to…hmm, żeby nie skłamać, razem ze skonfigurowaniem połączenia max 3 minuty.

Tylko że udostępnianie świetnego kreatora konfiguracji połączenia i usuwanie przy okazji pakietu, który we wcześniejszych wydaniach był obecny i jest konieczny do konfiguracji jest nielogiczne. Jeśli Mandriva chce być najbardziej przyjaznym distro to nie powinna robić takich rzeczy. Chyba pakiet ppp nie zajmuje aż tyle, że trzeba byłoby wypalać obraz na Blu-Ray. W każdym razie koniec tych moich rozmyślań. Może ten wątek będzie przydatny nowym użytkownikom, którzy próbują uruchomić Neostradę na MDV 2009.

No pewnie. Jak coś wymaga minimalnej ingerencji ze strony użytkownika to już jest nieprzyjazne. Ręce opadają jak się czyta takie coś. Podążając Twoim tokiem rozumowania > nie ma na świecie przyjaznego OS’a. Z pobraniem tego pakietu z sieci, to za przeproszeniem największy nowicjusz by sobie poradził.

Czytaj ze zrozumieniem. Czy ja napisałem że jeden pakiet waży tyle, żeby go wypalać na BR ?. - Nie.

Nie każdy korzysta z neo, jakby tak wrzucać pakiety które mogą się przydać też innym, to powodzenia życzę.

Nie sądzę. Ponieważ nie wnosi nic nowego, poza informacją o braku pakietu (o czym każdy zostanie poinformowany przez system kiedy takowego zabraknie) :lol: . Większość po otrzymaniu informacji od systemu, pobierze pakiet i będzie cieszyła się połączeniem z internetem, zamiast wylewać swoje żale na forach jaka to Mandriva jest nieprzyjazna bo zabrakło akurat tego pakietu.

Z mojej strony EOT.

hmm… a jak można pobrać jakiś pakiet z sieci nie mając z nią połączenia?

Jeżeli miałeś na dysku Mandrivę 2008 to zamiast instalować wersję 2009 mogłeś ograniczyć się do aktualizacji systemu do najnowszej wersji. W ten sposób zachowałbyś konfigurację połączenia z netem.

Zbędny post > kosz.