Brak partycji w Ubuntu

Witam,

Kilka dni temu zainstalowałem sobie Ubuntu, dopiero dziś udało mi się uruchomić moją kartę sieciową. Gdy pierwszy raz odpaliłem system gdy spojrzałem do sekcji “Computer” widniały tam wszystkie partycje jakie wskazałem przed instalacją (czyli główna “/”, oraz dwie dodatkowe - “/home” i “/media”). Po uruchomieniu internetu dokonałem aktualizacji systemu i nagle te partycje pozikały :? Tzn. mam do nich dostęp wprost z “/”, ale nie ma już ich w sekcji “Computer”. Czy moża je jakoś przywrócić?

I drugie pytanie - w jaki sposób mogę zrobić skrót do dysku np. na pulpicie?

PS. Jako nazwę drugiej partycji wybrałem /media i widzę, że podczas montowania np. napędu CD tam (w /media) pojawia się katalog cdrom0. Czy można coś z tym zrobić?

Katalog /media w Linuksie służy do czego innego więc zrób sobie katalog /home/media, i dokonaj zmian w /etc/fstab

dawidmo dzięki za radę, już działa ^^ Teraz pozostaje sprawa - jak zrobić skrót np. na pulpicie do takiej partycji? Opcja Make Link w meniu jest nieaktywna.

Pojawił się za to nowy problem. Jak wcześniej wspominałem udało mi się wreszcie uruchomić internet. Tak się składa, że jest to wi-fi, a karta ma chipset identyfikowany jako RT61. Jedynym działającym sposobem dla mnie okazał się ten (pod koniec pierwszego postu jest opis do Dappera, to on u mnie zadziałał). Internet działa, uruchamia się wraz ze startem systemu, ale… No właśnie, jest jedno ale. Otóż Wczytanie google.com zajmuje średnio 40 sekund _^_ Niektóre strony (np. deviantArt) ładują się od 70 sekund wzwyż _^_ Jednak jeśli załaduję już daną stronę to jej podstrony działają z prawidłową prędkością.

Jest to dość uciążliwa sprawa. Według sposobu podanego w w/w linku używanie Networking Tools pod Ubuntu powoduje zwieszenie się systemu podczas uruchamiania. I tak właśnie się dzieje w moim przypadku. Podejrzewam, że to może być coś z DNS’ami.

Linux’a dopiero się uczę, więc byłbym bardzo wdzięczny za pomoc bardziej doświadczonych użytkowników.