Brak partycji

Witam

Wgrałem od nowa windowsa xp po instalacji okazało sie ze niemam 2 partycji tylko mam jedna tam gdzie mam system Poczytałem troche i kazali wgrac SP2 i nadal lipa Co mam jeszcze zrobic ? Czy odzyskam jeszcze te dane co miałem na tamtych partycjach ?

A podczas instalacji usuwałeś partycje czy sformatowałeś tylko systemową i na niej zainstalowałeś XP?

Podczas instalacji miałem tylko C i musiałem ja usunac bo jak ja sformatowałem to instalacja zaczynała sie od nowa ??

??? napisz to po ludzku.

Podczas instalacji wykryło mi tylko partycje dysku C, ale powiniemem miec jeszcze D i E ale ich nie było :frowning: Chciałem zainstalowac wiec na C system jednak gdy sformatowałem dysk C i juz sie sformatował nastapił reset. znowu było to niebieskie okienko. Działo sie tak kilka razy wiec usunełem partycje C i dałem nowa partycje C i wtedy normalnie juz zainstalował sie system :frowning:

Jak wielki dysk masz i jaką wersję XP masz home Edition czy Professional i druga sprawa Z SP 2 czy bez SP 2 ???

narazie nic nie wgrywaj bo będziesz nadpisywał utracone dane

jak mam ci napisac to po ludzku nie znam sie na tym ???

mniej więcej tak

Dysk ma pojemnosc 320 ale teraz mam tylko 130 gb jako dysk C - mam windowsa xp Professional i wgrałem pierw sp1 pozniej jeszcze sp2

Mam petycje w tej sprawie pisać ???

Dysk ma pojemnosc 320 gb ale teraz mam tylko 130 gb jako dysk C - mam windowsa xp Professional i wgrałem pierw sp1 pozniej jeszcze sp2

Wtedy miałeś cały dysk podzielony na partycje?

Wszystko da się naprawić:)

Z tego co napisałeś, zrozumiałam że Twój system nie widzi kilku partycji, które powinny być. Miałam kiedyś podobny problem, na szczęście nie z partycją systemową. Przerwałam działanie programu do backupu i nagle z partycji D, liczącej około 20 GB, zostało tylko z 200 MB.

Pomógł mi wtedy kolega. W mojej sytuacji kolega kazał mi włączyć zarządzanie systemem, to jest któreś z narzędzi administratorskich i włączyć zarządzanie komputerem- ściśle mówiąc partycjami. Wtedy wyświetliła się informacja o istniejących partcjach C i D- nadal mającej kilkaset megabajtów i wolna przestrzeń. Zgodnie z radą kolegi sformatowałam tą partcję D i wtedy powstała nowa partycja D, do której zostało przyłączone wolne miejsce. Tylko że ja wtedy miałam tylko dwie partycje. W Twoim przypadku sprawa jest bardziej skomplikowana. Musisz zrobić trochę inaczej niż ja zrobiłam, bo musisz od nowa utworzyć te dwie zgubione partycje. Niestety nie mogę Ci bardziej pomóc, ale problem na pewno rozwiąże zarządzanie systemem. Może powinieneś utworzyć nową partycję, po sformatowaniu tych dwóch nie widzianych przez system i je podzielić. Wprawdzie jestem zielona, ale raczej nie ruszaj już tej partycji z systemem. Mam nadzieję, że choć trochę Ci pomogłam. Mam jedno pytanie, czy wszystkie dane z tych zgubionych partycji przestaly istnieć. Format tych nie widzianych partycji zrób w ostateczności, bo inaczej stracisz dane. W każdym razie jak włączysz zarzadzanie systemem, tymi partycjami, to będziesz miał bardziej jasny obraz sytuacji.

W moim przypadku zostało trochę danych, jednak moja sytuacja była inna. Na pewno nie powinieneś formatować partycji systemowej. Nie jestem specem i nie wiem czy dobrze zrozumiałam to, co napisałeś. Wiem też że czasami, jak dos źle działa, to też źle widzi partycje systemowe. Na pewno ktoś Ci doradzi. Rzeczywiście wszystko da się naprawić.