Brak pasty na GPU

Witam. Ostatnio czyściłem komputer i odkręciłem radiator z karty graficznej. Zauważyłem że pasta porozsuwała się na boki tak jak na zdjęciach. Praktycznie niema jej na procesorze. Najlepsze jest to że temperatura wydaje się nie aż tak wysoka (w spoczynku 45 stopni a w stresie góra 55). Czy nałożenie nowej pasty jest konieczne ?

1jpg_rxwpqqx.jpg

2jpg_rxwpqqa.jpg

Hej,

Jeśli temperatury w czasie używania karty są faktycznie tak niskie, jak piszesz, to konieczne nie jest. Aczkolwiek myślę, że się opłaci. W końcu kosz pasty niewielki, a zyski na niższej temperaturze mogą sięgać nawet kilkunastu stopni.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jest konieczne,oczyść procesor i radiator ze starej pasty i nałóż nową. Pasta jest potrzebna po to aby dobrze odprowadzać ciepło z całej powierzchni procesora na radiator,bez tej pasty temperatury możesz mieć znacznie wyższe niż napisałeś,w niektórych przypadkach gdy radiator jest źle dociśnięty do procesora następuje przegrzanie układu i jego uszkodzenie więc sam sobie teraz odpowiedz na to pytanie: Czy nałożenie nowej pasty jest konieczne ? :slight_smile: Pozdrawiam Kamilek030190xd