Brak pasty termoprzewodzącej na układzie grafiki


(nieznanyo2) #1

Witam,


(abrakadabra77) #2

Być może  były tam termopady. Strasznie ciaprasz  tą  pastą - wystarczyło  ją nałozyć  tylko na  sam “krzem” cieniuteńką warstwą zamiast mazać bezsensownie  pół radiatora. Jak nie  było pasty/termopadów a  teraz nałozysz  krzywda się  laptopowi od  tego nie stanie  - o ile  zrobisz  to z  głową 

Edycja

Jak już rozkręcasz  i wymieniasz  pasty termo itp to warto także  wyczyścić  wiatrak wentylatora. Kurz  oblepiający jego łopatki obniża  sprawność  układu chłodzącegoa- zrób to uważnie  bo z  tego co widzę  jest to starszy sprzęt a w takim czesto zdarza  się  że tworzywo  którego użyto “zestarzało” się i może  być dość kruche. 


(bachus) #3

To laptop, który masz od nowości? Podaj model dokładny laptopa - może google pokaże, czy były tam termopady. Jak też wspomniał @abrakadabra77 usmarowałeś to, jakbyś smarował kanapkę dżemem. Grzeje się tylko ta mała “kostka” w środku układu. Jak tak będziesz smarować, to przy odrobinie pecha (np. pasta z domieszką srebra) uszkodzisz laptopa.


(nieznanyo2) #4

Ale ja nie nałożyłem tej pasty na radiator, tylko napisałem że nałożyłem ja na ATI, reszta past poza ATI była nałożona przez kogoś.


(abrakadabra77) #5

Wg mnie  na  filmiku widać  że  zarówno na  grafice jak  i na  mostku jest położony thermopad. Teraz  czy bezpiecznym i spełniającym swoje zadanie  będzie  położenie  pasty termo w miejsce padów  - zależy czy tworzy się  między radiatorem a  tymi elementami szczelina  - weź  wyczyść  to wszystko połóż  kawałek kartki na  tych elementach  i przykręć  radiator jeżeli  dasz  radę  wyjąc  papier  raczej powinieneś  użyć  termopadów.


(Cedar) #6

Zgadzam się z Tobą w 100%, pasta jest tylko na procesorze, widać, że nawet nie próbuje wyczyścić miejsc przylegania radiatora do mostka i GPU oraz przed ponownym montażem nie nakłada na nie pasty.