Brak pełnej prędkości przez router

WItam. Mam Neostradę 6 Mb/s. Gdy jeszcze miałem jednego kompa ta prędkość się zgadzała natomiast odkąd mam laptopa prędkość wynosi ok 2 Mb/s. Mam nowego Asusa który na pewno obsługuje duże prędkości więc nie w tym leży problem. Mój router to http://allegro.pl/belkin-router-wifi-mo … ml#gallery . Co może być nie tak że mam taką prędkość ? Laptopa a router dzielą tylko drzwi i zasięg mam dobry więc t nie tego wina. Może jakieś inne ustawienia trzeba zrobić ?

Na komputerze podłączonym przewodem też jest tak wolno?

Siła sygnału nie zawsze odzwierciedla szybkość działania, ale od początku:

  1. Sygnał może być dzielony na dwa kompy z czego ten podłączony bezpośrednio jest traktowany priorytetowo, dlatego laptop po WiFi ma wolniej

  2. Może nie masz hasła albo ktoś z sąsiadów je zna i “na jana” Ci internet szarpią? Sprawdź logi w routerze kto i kiedy się podłącza.

  3. Wiem że to zabrzmi sloganowo ale… to jest Neostrada i spodziewaj się niespodziewanego

  4. “Tylko drzwi” to nie są tylko drzwi. Ja mam w domu UPC Chello 16Mb i reouter Cerberus z Pentagramu. Mój brat ma siłę sygnału ok 75-80% a szybkość nawet jak ja mam kompa wyłączonego osiąga maksymalnie ok 7Mb, za to laptop mojej dziewczyny stojący zaraz obok routera ze 100% siłą wyciągał 15,2Mb (ale to i tak strata 0,8Mb tylko dla tego że to WiFi). Moja stacjonarka podłączona kablem ma 16Mb jak działa sama i ma priorytet jeżeli inne urządzenia się podłączają.

Na stacjonarnym jest ta sama prędkość co na lapku. Miałem lapka koło routera i nic to nie dało. Nikt hasła na pewno nie zna. Wchodziłem w ustawienia routera w przeglądarce i nie wiem może tam coś nie tak jest. Jest napisane Data Rate Down/Up 7454/640(Kbps) .

Wejdź na http://www.speedtest.net i sprawdź tam szybkość łącza mając włączony tylko jeden komputer.

No sprawdzałem już tak. Nawet gdy 2 są włączone to jest mniejsza prędkość.

Czy masz włączone szyfrowanie WPA2 i hasło jest mocne?

Ale pokazuje Ci że szybkość odpowiada tylko 2mb? Jeżeli tak to spróbuj testowo połączyć się bez routera i sprawdzić jeszcze raz speedtest. Jeżeli szybkość będzie zaniżona to wina TP, jeżeli będzie normalna to wina routera i będzie można się zacząć zastanawiać jak go przekonfigurować. Sytuacja jest o tyle dziwna że nawet gdyby WiFi szwankowało to komp podłączony kablowo powinien mieć normalne łącze dlatego sprawdź czy szybkość jest normalna kiedy łączysz się kablem bez pośrednictwa routera.

Musi to być wina routera ponieważ połączyłem się przez stary modem ADSL od TP i prędkość była nawet ponad 7 mb/s . Tylko jak teraz ustawić router ?

U ustawieniach ADSL włącz ADSL2+ zamiast G.Dmt.

Jak to zrobić ?

Tak to wygląda na routerze TP-Link W8910G gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=3953

Zamiast G.Dmt wybierasz ADSL2+ lub oba jednocześnie gdyby na samym ADSL2+ nie działało.

Ja mam Belkin i nie mam takiej opcji

22849384.jpg

routerw.jpg

To są tylko statystyki, możliwość ustawiania będzie w którejś z zakładek po lewej, proponuje sprawdzić Connection Type, chyba że przeglądnąłeś całe oprogramowanie i rzeczywiście brak możliwości zmiany trybu ADSL.

Podaj jeszcze model routera, bo jest jeszcze możliwość że nie obsługuje ADSL2 i pełna szybkość internetu na nim będzie nieosiągalna.

Model jest w pierwszym poście. Tylko chciałem pokazać, że w statystykach prędkość wynosi 7454 kb/s a w w rzeczywistości jest lekko ponad 2000 kb/s. W Connection Type jest zmiana PPPoA, PPPoE itd

Dodane 30.09.2011 (Pt) 10:28

Wyłączyłem Firewalla i jest pełna prędkość ale istnieje z tym jakieś ryzyko ? Te firma ma u mnie wielkiego minusa. 2 miesiące dzwonienia, już uznali gwarancję a tu nagle okazuje się że nie i radź sobie sam.