Brak pełnej prędkości przez router

(Spinio09) #1

WItam. Mam Neostradę 6 Mb/s. Gdy jeszcze miałem jednego kompa ta prędkość się zgadzała natomiast odkąd mam laptopa prędkość wynosi ok 2 Mb/s. Mam nowego Asusa który na pewno obsługuje duże prędkości więc nie w tym leży problem. Mój router to http://allegro.pl/belkin-router-wifi-mo ... ml#gallery . Co może być nie tak że mam taką prędkość ? Laptopa a router dzielą tylko drzwi i zasięg mam dobry więc t nie tego wina. Może jakieś inne ustawienia trzeba zrobić ?

(Kpc21) #2

Na komputerze podłączonym przewodem też jest tak wolno?

(Pharun) #3

Siła sygnału nie zawsze odzwierciedla szybkość działania, ale od początku:

1. Sygnał może być dzielony na dwa kompy z czego ten podłączony bezpośrednio jest traktowany priorytetowo, dlatego laptop po WiFi ma wolniej

2. Może nie masz hasła albo ktoś z sąsiadów je zna i "na jana" Ci internet szarpią? Sprawdź logi w routerze kto i kiedy się podłącza.

3. Wiem że to zabrzmi sloganowo ale... to jest Neostrada i spodziewaj się niespodziewanego

4. "Tylko drzwi" to nie są tylko drzwi. Ja mam w domu UPC Chello 16Mb i reouter Cerberus z Pentagramu. Mój brat ma siłę sygnału ok 75-80% a szybkość nawet jak ja mam kompa wyłączonego osiąga maksymalnie ok 7Mb, za to laptop mojej dziewczyny stojący zaraz obok routera ze 100% siłą wyciągał 15,2Mb (ale to i tak strata 0,8Mb tylko dla tego że to WiFi). Moja stacjonarka podłączona kablem ma 16Mb jak działa sama i ma priorytet jeżeli inne urządzenia się podłączają.

(Spinio09) #4

Na stacjonarnym jest ta sama prędkość co na lapku. Miałem lapka koło routera i nic to nie dało. Nikt hasła na pewno nie zna. Wchodziłem w ustawienia routera w przeglądarce i nie wiem może tam coś nie tak jest. Jest napisane Data Rate Down/Up 7454/640(Kbps) .

(Pharun) #5

Wejdź na http://www.speedtest.net i sprawdź tam szybkość łącza mając włączony tylko jeden komputer.

(Spinio09) #6

No sprawdzałem już tak. Nawet gdy 2 są włączone to jest mniejsza prędkość.

(Kpc21) #7

Czy masz włączone szyfrowanie WPA2 i hasło jest mocne?

(Pharun) #8

Ale pokazuje Ci że szybkość odpowiada tylko 2mb? Jeżeli tak to spróbuj testowo połączyć się bez routera i sprawdzić jeszcze raz speedtest. Jeżeli szybkość będzie zaniżona to wina TP, jeżeli będzie normalna to wina routera i będzie można się zacząć zastanawiać jak go przekonfigurować. Sytuacja jest o tyle dziwna że nawet gdyby WiFi szwankowało to komp podłączony kablowo powinien mieć normalne łącze dlatego sprawdź czy szybkość jest normalna kiedy łączysz się kablem bez pośrednictwa routera.

(Spinio09) #9

Musi to być wina routera ponieważ połączyłem się przez stary modem ADSL od TP i prędkość była nawet ponad 7 mb/s . Tylko jak teraz ustawić router ?

(Longhorn2009) #10

U ustawieniach ADSL włącz ADSL2+ zamiast G.Dmt.

(Spinio09) #11

Jak to zrobić ?

(Longhorn2009) #12

Tak to wygląda na routerze TP-Link W8910G gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=3953

Zamiast G.Dmt wybierasz ADSL2+ lub oba jednocześnie gdyby na samym ADSL2+ nie działało.

(Spinio09) #13

Ja mam Belkin i nie mam takiej opcji

22849384.jpg

routerw.jpg

(Longhorn2009) #14

To są tylko statystyki, możliwość ustawiania będzie w którejś z zakładek po lewej, proponuje sprawdzić Connection Type, chyba że przeglądnąłeś całe oprogramowanie i rzeczywiście brak możliwości zmiany trybu ADSL.

Podaj jeszcze model routera, bo jest jeszcze możliwość że nie obsługuje ADSL2 i pełna szybkość internetu na nim będzie nieosiągalna.

(Spinio09) #15

Model jest w pierwszym poście. Tylko chciałem pokazać, że w statystykach prędkość wynosi 7454 kb/s a w w rzeczywistości jest lekko ponad 2000 kb/s. W Connection Type jest zmiana PPPoA, PPPoE itd

-- Dodane 30.09.2011 (Pt) 10:28 --

Wyłączyłem Firewalla i jest pełna prędkość ale istnieje z tym jakieś ryzyko ? Te firma ma u mnie wielkiego minusa. 2 miesiące dzwonienia, już uznali gwarancję a tu nagle okazuje się że nie i radź sobie sam.