Brak pikania podczas rozruchu

Witam dziś podczas próby uruchomienia komputera nie włączył się, czarny ekran i brak piknięcia z płyty głównej tak jak zwykle to bywało i komputer się włączał, sprzęt taki jak w opisie ja podejrzewam że to może być płyta główna a wy jak myślicie?

Ps.Dodam iż reset CMOS też nie pomaga

Ja miałem identycznie przy spaleniu karty graficznej. Spróbuj ją wyjąć i użyć innej na próbę

No wątpię ale mam zintegrowaną kartę graficzną to na niej też mogę :smiley: ale podejrzewam nadal że to może płyta bo zworką niechcący złączyłem piny od zasilania wiatraka i poszedł lekki smrodek ;D to może inne sugestie niż karta graficzna? ;D

To może najpierw pochwal się do końca co tam zmajstrowałeś i nie każ nam się domyślać. Nikt tu wróżką nie jest. :slight_smile:

Skoro poszedł smrodek to zlokalizuj najpierw organoleptycznie (oczodolnie) miejsce spięcia i spróbuj wymienić element(y) na niespalony(ne).

http://students.mimuw.edu.pl/SO/Projekt … /post.html

Można wywnioskować stamtąd co może być przyczyną.

Nie, ponieważ:

stawiam na 99,9 proc. że masz uszkodzoną płytę główną, miałem u siebie tą samą sytuację ale ja nic nie grzebałem przy kompie

proponuję jeszcze wyciągnij ramy i zobacz co się będzie działo jeżeli nadal nic czyli że uszkodzona płyta bez ramów powinien piszczeć

No właśnie raczej płyta główna bo niechcący zwarłem 3piny od zasilania wiatraczka, a wiatraczek mam pod 4 piny podpięty jak zwarłem zworką 2 z 3 to smrodek i kaput nie włącza się odłączałem już kartę graficzną i na zintegrowanej próbowałem i nic ram też przekładałem do 2 slota i też nic jak wyjmę podejrzewam że też nic więc polecicie mi jakąś tanią płytę główną o podobnej specyfikacji?? xD