Brak pl języka w firefoxie

(Daris91) #1

Zainstalowałem gnome i w tym był firefox - ale po angielsku. No więc instaluje mozilla-firefox-locale-pl-pl a tu coś takiego:

Po zatwierdzeniu nie ma nawet firefoxa (zostaje odinstalowany)

Wcześniej jechałem na repozytoriach edgy'iego (na draperze) i nie było takich problemów - po zainstalowaniu gnome był już od razu polski firefox. Teraz po formacie mam repo dla drapera.

Doinstalowywane pluginy są po polsku. Czy da się pobrać ze stron firefoxa jakieś spolszczenie? (jak narazie szukałem ale nic nie znalazłem)

Na forum ubuntu mnie świetne potraktowali - ledwo co dodałem posta już się znalazł w koszu (znaczy w dziale plugatory) - tutaj mam nadzieję że tak nie będzie

(jaru_r) #2

Moim zdaniem, to lepiej pobrać całego Firefoxa po polsku - nawet nie musisz go potem instalować, tylko wystarczy go rozpakować do katalogu, który sobie stworzysz tam, gdzie Ci odpowiada. Potem tworzysz sobie dowiązanie (skrót) tam, gdzie chcesz i po sprawie.

(Polarowicz) #3

A nie mógłbyś ściągnąć firefoxa z http://www.firefox.pl wersji na Linuksa a potem to rozpakować i już masz ?? Przecież firefoxa nie trzeba instalować, ja ściągnąłem rozpakowałem zawartość ściągniętego pliku do wybranego katalogu, potem skrót na pulpicie i gotowe.Gdzieś jest o tym artykuł.

Pozdrawiam

(Daris91) #4

Dzięki polarowicz

Pobrałem i wrzuciłem do /usr/share/firefox (tam gdzie mam zainstalowanego firefoxa) i jest po polsku :slight_smile:

Temat można zamknąć