Brak plików calc.exe i mspaint.exe po defragmentacji

Witam wszystkich użytkowników tego forum.biorąc pod uwagę profesjonalizm osób znajdujących się na nim i służących radami,postanowiłem "podzielić się"swoimi problemami,z jakimi borykam się od kilku dni.Zaczęło się wszystko,że w IE nie mogłem oglądać swojej poczty na WP.Podobnie opcja logowania w Republice.onet nie chciała się aktywować.Te czynności można było jednak wykonać w Operze i Firefoxie.A teraz sedno:po czyszczeniu rejestru za pomocą JV16power tools,defragmentowałem całość programem O&O Defrag,który mamustawiony jako domyślny.Po całym procesie (wcześniej/przed tego nie było) na pulpicie skróty do Kalkulatora i MSPainta stały się nieaktywne i bez swych charakterystycznych ikonek.jakież było moje zdziwienie,kiedy to w poszukiwaniu ich trafiłem do ich macieżystego katalogu System32,a po nich ani śladu!Wcześniej nie usuwałem tych aplikacji.Kolejnym defektem na jaki natrafiłem jest niemożność skorzystania z opcji Windowsa “Wyszukaj pliki lub foldery”.Po jej wybraniu pojawia się okno,ale bez znanych wszystkim miejsc na wpisanie wyszukiwanej nazwy.Jest tylko “piesek” na niebieskim tle.Trochę za dużo tego wszystkiego się porobiło.Nie wiem z czym to wszystko wiązać.Nadmienię,że z antywirusów mam zainstalowanego Kaspersky’ego IS 6.0.Nie wiem czy dość czytelnie opisałem powyższe przypadłości,dlatego proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam.

A po użyciu jv16 wszystko było dobrze?

Jak nie to przywróć usuniętych pliki z kopii zapasowej w jv16.

Tak,wszystko było dobrze.też kombinowałem w tym kierunku,ale po defragmentacji przywrócenie usuniętych plików nie da za wiele,z tego względu,że części programów już nie ma na kompie.Po ich odinstalowaniu wyczyściłem rejestr,stąd nie powrócą one do tych samych miejsc,jeszcze dodatkowo zdefragmentowanych.To wszystko co zaobserwowałem stało się po defragmentacji.W zasadzie dostęp do komputera mam tylko ja i żona,no ale nie podejrzewam,żeby zaszła tak daleko w grzebanie systemowe ,by usuwać co nie co :slight_smile:

Zakładam, że korzystałeś z opcji Przywracanie Systemu. Jeżeli nie - spróbuj.

Jak: Przywracanie Systemu

Możesz z menu “Panel sterowania” >>>" Dodaj/usuń Programy">>>" Dodaj/usuń składniki Windows">>>" Akcesoria i narzędzia" i wybrać " Akcesoria">>>" Szczegóły">>>zaznaczyć " Kalkulator" i " Paint" i z płyty z Windowsem doinstalować wywalone pliki.

Jeżeli to nie poskutkowało, spróbuj przywracania wg zasady: włóż CD z oryginalnym Windowsem w napęd, z menu Start >>> wybierz Uruchom >>>wpisz “cmd.exe” i jak się wyświetli konsola poleceń, wpisz: sfc /scannow. To podmieni pliki systemowe na te z CD, chociaż wywala Windows Update, które po tej akcji trzeba uzupełnić.

Możesz jeszcze spróbować Konsoli Odzyskiwania

Ok.Dziękuję wstępnie za podpowiedzi.Jutro po służbie zacznę wdrażac Wasze porady.Mam jeszcze pytanie:Czy przywracanie systemu do określonego punktu/dnia nie “zaszkodzi” zainstalowanym po utworzonym punkcie przywracania programom?Tzn,czy np.zainstalowany program antywirusowy,który został wprowadzony w system w ostatnich dniach,bedzie funkcjonował poprawnie po przywróceniu systemu?Aha,tak też jeszcze myślę,czy jest wyjściem z sytuacji skopiowanie plików calc.exe i mspaint.exe z innego komputera i umieści je u siebie?

Złączono Posta : 21.11.2006 (Wto) 23:37

Do Starego Dziada- DZIĘKUJĘ :slight_smile: Zastosowałem się do Twoich zaleceń i dzięki temu dziś wspomniane niedomagania są nieaktualne.Płyta w napęd->dodaj usuń składniki Windows->akcesoria itp. kalkulator i Mspaint juz są. :slight_smile:

Ale zanim to uczyniłem chciałem zastosować się do pierwszej wskazówki,aby przywrócić system i…Jakież było moje zdziwienie,kiedy okazało się,że jest to niemożliwe!Po wybraniu opcji Start->Programy->Akcesoria->Narzędzia systemowe->Przywracanie systemu <- okazało się,że okno to jest nieaktywne,tzn.otwiera się tylko jego ramka i olśniewająca biel wypełnia ją całą.I tu jest teraz kolejny problem niestety :frowning: Czy można coś na to poradzić?Nadmienię,że opcja z reinstalacją całego komputera nie wchodzi w grę,z tego względu,że za dużo jest w nim teraz i nie ma możliwości "wyłączenia"go z obiegu.Tak więc poproszę o wskazówki w rodzaju “zrób to sam” :slight_smile: