Brak plików ntldr lub system

Witam mam od ponad tygodnia problem z uruchomieniem komputera pojawiają mi się komunikaty ze brak bliku ntldr bądź system. A więc formatuje komputer wgrywam wszystkie sterowniki wszystko jest ok ale potem gdy wieczorem go wyłączę , rano wyskakuje mi komunikat właśnie ze brak tych plików i tak już od kilku dni. Nie wiem co jest przyczyna i w jaki sposób temu zapobiec?? Lecz wydaje mi się ze to jakis wirus ale gdy skanuje kompa NOD’em 32 (orginalka) nic nie znajduje ;/ Więc proszę pomóżcie mi?? z góry dziękuje

wystarczy zapewne zwykła naprawa systemu,

  1. Wsadzasz do napędu płytkę z systemem i bootujesz

  2. Jak pojawi się ekran instalacyjny wciskasz R

  3. Wybierasz instalacje którą chcesz naprawić i podajesz ewentualnie hasło administratora jeśli takowe posiadasz

  4. Teraz wpisz copy X:\i386\ntdlr Y:\ (Gdzie X to litera napędu a Y to litera partycji systemowej, zazwyczaj jest to C)

5.Zatwierdzasz klawiszem ENTER powinno naprawić problem

Sprawdź w BIOS-ie, czy komputer nie próbuje startować z jakiegoś innego dysku, pendrive’a itp.

a tryb awaryjny działa?

Miałem ten sam problem - zajrzyj tu:

post2367663.html?hilit=brak%20pliku%20ntldr#p2367663

Wyskakuje Ci czarny ekran a na nim napisy?

Jeżeli tak, to miałem ten sam problem… Ja go rozwiązałem tak jak podał kolega niezDarek , z tym że u mnie wystarczyło odpalić naprawę systemu i wpisać dysk, a później exit’a. Po ponownym uruchomieniu PC było ok.