Brak pliku BOOT

(Jargo06) #1

ściągnołem 180dniowa wersje win x64, ale mi nie startuje, jak sie dobrze przyjrzeć brak jest pliku BOOTFONT.BIN - skad go wziąść?

(system) #2

Nie bardzo wiem o ci chodzi stym startowaniem ale ci coś wytłumacze

1) Jest to system tylko do procesorów 64 bit więc jeśli nie masz takiego system ci nie ruszy

2) Ściągnięty system jest w obrazie .iso nagraj go np. programem NERO na płyte cd. I ustaw w biosie bootowanie z cd-room i system ci ruszy do instalacji.

Jeśli masz problem po zainstalowaniu z systemu to musisz poszukać problemu w sterownikach do płyty głownej. Albo jeszcze raz go zainstalować

(Jargo06) #3

oczywiście mam procesor 64Bit (AMD Athlon 64/3000)- chodzi mi o to że po nagraniu płytki i ustawieniu kompa na odczyt z CD nie rusza instalator,tymczasem gdy włożę orginalną płytkę nie ma problemu wszystko jest ok. Przeszukałem też i inne Fora i znalazłem też taka podpowiedź że może brakować pliku BOOT.BIN lub BOOTFONT.BIN , porównałem to co ściągnołem z Microsoftu i orginalna płytke i faktycznie tak jest - na orginale jest taki plik BOOTFONT.BIN w ściągniętym nie ma- jest to plik ( z tego co wyczytałem) odpowiedzialny własnie za rozruch instalatora - no więc co zrobic gdy go nie ma ? A płyta nie startuje.

:lol: przepraszam że wcześniej nie dośc jasno precyzowałem to o co mi chodzi

(lazikar) #4

A nagrałeś tą płytę jako botowalną???

(system) #5

Jeśli ściągnięty obraz .iso systemu winxp x64 nagrałeś w programem NERO na płyte cd i ustawiłeś w biosie bootowanie cd room instalator musi ruszyć nie ma siły. Może nagraj jeszcze raz ten obraz na płyte bo może ta jest wadliwa albo jest żle ściągnięty obraz systemu innej możliwości raczej nie ma.

(Jargo06) #6

zrobiłem wszystko jak piszesz wiewa i nic :? , próbowałem też nagrywać ze pięć razy i nic zawsze ten sam efekt - instalator nie rusza :frowning:

może to cos pomoże mam takie pliki w pobranym winku:

amd64- docs - i386 - support - autorun - readme - setup -win51 -win51ap

czy to wszyysko co ma być?

(system) #7

Masz wszystko co potrzeba. Ja wgrywałem ten system i nie było żadnego problemu. Ale poczytaj tu szczegolnie temat "TWORZENIE BOOTDISKÓW INSTALACYJNYCH DLA XP:"

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... opic=19204

Moze coś z tym zrobisz

(Jargo06) #8

dzieki za naprowadzenie na właściwą drogę :smiley: - lazikar , nagrywałem jako zwykłe pliki , po wybraniu opcji w Nero wypal iso ruszyło z kopyta :smiley: