Brak pliku ntldr HELP

Witam mam duzy problem.Mianowicie usunolem dzisiaj 2 proggramy zrestartowalem komputer i podczas wlaczanie kompa wyskakuje mi blad brak pliku ntldr wiec szukalem na forum i wyczytalem ze najlepiej naprawic windowsa wiec zmienilem w biosie zeby czytalo cd rom wyskakuje ze mam nacisnac dowolny klawisz zeby win sie zaczol instalowac ale po chwili znow wyskakuje brak pliku ntldr i nic sie nie dzieje nic sie nie instluje ico mam tera zrobic???nie moge stracic danych powiedzcie co zrobic zeby instalacja uruchomila sie lub dajcie jakis inny sposob zeby to rozwiazac.prosze o szybko odp bo niedlugo nie bede miec komp na ktorym tera pisze…nie mam czasu…

P.s jestem troche ziolony w tych sprawach

sry z bledy ale sie bardzo spiesze…nie piszcie prosze ze mam sobie poszukac co zrobic tylko pomozcie

Włóż płytkę Windowsa pod Windowsem.

Z tego rozumiem, że masz uruchomionego Windowsa.

W folderze i386 na płytce instalacyjnej znajdź ten plik i skopiuj na partycję systemową.

nie tera pisze z laptopa siory a mam problem z innym kompem

nie reaguje mi klawiatura wiec nie moge wcisnac zeby wlaczyc instalowanie windowsa

Ściągnij Linuksa LiveCD, najlepiej Ubuntu. Wypał płytkę, uruchom z niej komputer.

Po załadowaniu się systemu w trybie LiveCD (to długo trwa).

Włóż płytkę z Windowsem, pojawi się okno z pytaniem o auto-uruchomienie programu, daj NIE.

Wejdź do folderu i386 , tam znajdź plik NTLDR, skopiuj go.

Przejdź 2 razy do góry, wejdź na partycję systemową Windowsa i tam wklej.

odpalilo mi sie wszystko tylko tera nnie wiem jakie mam komendy wpisac zeby skopiowalo

bo nacisnelem r jak wlaczylem plytke

copy e:\i386\ntldr c:\

copy e:\i386\ntdetect.com c:\

( gdzie e to cdrom, a c dysk z windą :wink: )

Balian16 , spróbuj normalnie uruchomić Windowsa.

Nie mógł się on uruchomić z powodu braku pliku ntldr. Teraz on jest tam gdzie powinien być i Win powinien ruszyć. :wink:

nie no ja was kocham w niegejowski sposob:P dzialalalalalalay

dziekuje wam

jeszcz e 1 mala sprawa tera przed uruchomieniem pisze ze nieprawidlowy jakis boot.ini i z windowsa wyskakje jakis raport o bledach zamkne i zara znowu wyskakuje

lepiej z konsoli odzyskiwania zrób

boot.ini to plik tekstowy, w którym zapisane są informacje o zainstalowanych systemach.

Jest on na partycji systemowej, czyli tam gdzie kopiowałeś ntldr.

Jeśli jest nieprawidłowy, to go otwórz i popraw.

Otworzysz go klikając PPM na ikonę Mój Komputer ->zakładka Zaawansowane -> Ustawienia ->w okienku Uruchamianie i odzyskiwanie kliknij Edytuj i pokaże ci się plik boot.ini

Powinien wyglądać tak:

[boot loader]

timeout=15

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

timeout może mieć inną wartość, domyślna to 30. :stuck_out_tongue:

O jakim programie mowa w tych raportach? :?

znaczy mi chodzilo o to ze wyskakiwal mi raport o bledach :smiley: ale juz zniklo wiec jest goood:P

z tym boot wyskakuje mi tak

Nieprawidlowy plik boot.ini rozruch z C/ Windows

zrobilem tak jak mowiles i mi wyskoczylo

nie mozna otworzyc pliku c/;boot.ini.nie mozna zmienic ustawien systemu operacyjnego i limitu czasu o co chodzi?

a jak zrobie edytuj pisze nie mozna znalesc pliku boot.ini

EDIT:Zrobilem nowy boot.ini i wkleilem tak jak mi mowiles ale zamiast 15 to 30

powiedz mi jeszcze tylko na co lepiej ustawic co to doje i wogole po co to:P?

Ta liczba to czas po jakim uruchomi się wybrany system (jeżeli mamy 1 to nic ona nie daje)

no a jaki czas najlepiej ustawic ?

To w zasadzie ma znaczenie tylko jak masz zainstalowane na kompie kilka systemów operacyjnych.

Ta wartość oznacza ile komputer ma czekać sekund na wybór systemu operacyjnego.

Po tym czasie komputer automatycznie uruchamia pierwszy system na liście.

No to w takim razie chyba wszystko bardzo dziekuje wszystkim za pomoc :stuck_out_tongue:

pozdrawiam