Brak pliku NTLDR-nawet BIOS się nie ładuje

(Bolo92) #1

Witam. Kumpel kupił nowy komputer, jest problem bo płyta nowa a nie chciało kopiować paru plików, wnerwiłem się po 5x ponowienia i ominąłem, mineło 2% a tu znowu nie można skopiować pliku :frowning: Dałem F3 i zakończyłem i chciałem spróbować od nowa z przeczyszczeniem płytki(delikatnie szmatką do monitora) a tu komputer reset i nawet się BIOS nie ładuje i wyskakuje Brak pliku NTLDR-Naciśnij Ctrl+Alt+Del, aby zrestartować.

Szukałem w interrnecie ale tam mówią o złym podłączeniu dysku(odłączałem i załączałem).

Albo o odzyskiwaniu przez fixmbr itd. jak mi nawet płyty nie bootuje...

(Cosik Ktosik) #2

Nie no bios się ładuje, przecież nic nie wyświetliłoby się na monitorze.

Jak jest to nowsza płyta,to zobacz podczas startu klawisz F12 i zobacz, czy pojawi się menu z wyborem napędu do bootowania. Jeżeli nie, to wejdź do biosu (DEL lub F2), przy starcie komputera i w Advanced BIOS Features ustaw First Boot Device na napęd CD.

Co do pliku NTLDR:

Wchodzisz do konsoli odzyskiwania. Wpisujesz MAP ARC i zapamiętujesz, gdzie jest napęd (jaka litera).

Następnie

copy X:\i386\ntldr C:\

X-napęd

Następnie exit i restartujesz system.

Jeżeli te problemy dotyczyły instalacji systemu, to niestety lepiej rozpocząć ją od nowa, łącznie z ponownym formatowaniem partycji.

(Bolo92) #3

Już rozwiązane, źle bootowane napędu najpierw dysk na którym żywcem nic nie było i znowu z pomocą biegnie "BOT" :smiley:

Dzięki, niestety znowu nie skorzystałem