Brak pliku NTLDR-nawet BIOS się nie ładuje

Witam. Kumpel kupił nowy komputer, jest problem bo płyta nowa a nie chciało kopiować paru plików, wnerwiłem się po 5x ponowienia i ominąłem, mineło 2% a tu znowu nie można skopiować pliku :frowning: Dałem F3 i zakończyłem i chciałem spróbować od nowa z przeczyszczeniem płytki(delikatnie szmatką do monitora) a tu komputer reset i nawet się BIOS nie ładuje i wyskakuje Brak pliku NTLDR-Naciśnij Ctrl+Alt+Del, aby zrestartować.

Szukałem w interrnecie ale tam mówią o złym podłączeniu dysku(odłączałem i załączałem).

Albo o odzyskiwaniu przez fixmbr itd. jak mi nawet płyty nie bootuje…

Nie no bios się ładuje, przecież nic nie wyświetliłoby się na monitorze.

Jak jest to nowsza płyta,to zobacz podczas startu klawisz F12 i zobacz, czy pojawi się menu z wyborem napędu do bootowania. Jeżeli nie, to wejdź do biosu (DEL lub F2), przy starcie komputera i w Advanced BIOS Features ustaw First Boot Device na napęd CD.

Co do pliku NTLDR:

Wchodzisz do konsoli odzyskiwania. Wpisujesz MAP ARC i zapamiętujesz, gdzie jest napęd (jaka litera).

Następnie

copy X:\i386\ntldr C:\

X-napęd

Następnie exit i restartujesz system.

Jeżeli te problemy dotyczyły instalacji systemu, to niestety lepiej rozpocząć ją od nowa, łącznie z ponownym formatowaniem partycji.

Już rozwiązane, źle bootowane napędu najpierw dysk na którym żywcem nic nie było i znowu z pomocą biegnie “BOT” :smiley:

Dzięki, niestety znowu nie skorzystałem