Brak pliku ntldr, po formacie dysku C:

(Ikercasillas51) #1

Witam.

Miałem problem z komputerem, gdy się uruchamiał i miał się pojawić pasek ładowania restartował się, był to windows XP, postanowiłem zmienić na windows 7, ale zrobiłem format C: Nie mam już żadnego windowsa na komputerze, i gdy uruchamiam płytę instalacyjną obojętnie czy windows XP czy 7 pojawia się komunikat Brak pliku NTLDR. Naciśnij ctrl+alt+del, aby ZRESTARTOWAĆ. Proszę pomysły z opisem jak co zrobić. Jeszcze przed tym komunikatem brak pliku ntldr, piszę by kliknąć dowolny klawisz, to spowoduję rozruch.

(dzikiwiepsz) #2

Masz ustawione botowanie na cd/ dvd ? bo wygląda to tak jak by startował nadal z dysku trwadego.

(Ikercasillas51) #3

Podczasz uruchamiania, klikam f8 i wybieram aby uruchamiał z napędu.

(dzikiwiepsz) #4

a te płyty są botowalne / odczytywalne ewentualnie napęd jest sprawny?

nic innego mi nie przychodzi na myśl, po za tym gdyby dysk był sformatowany to jakim cudem się taki komunikat pojawia, powinno być coś w stylu nacisnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch z cd / dvd lub komunikat że bios nie znalazł żadnego systemu.

(Ikercasillas51) #5

Płyta WIndows 7 chyba nie jest botowalna XP to już naprawde nie wiem, tak pojawia się naciśnij dowolny klawisz co powinno wykonać rozruch, ale wtedy pojawia się ten błąd.

(mrFreeze) #6

http://lajfmajster.pl/images/2009/01/in … ows_01.jpg

Taki masz komunikat i po nim jak naciśniesz “dowolony klawisz” od razu komunikat z błędem? Ustaw na sztywno bootowanie w biosie jako pierwszy cd-rom nie bootuj jak teraz przez f8.

(Ikercasillas51) #7

Właśnie taki tylko że na gorze monitora.

(mrFreeze) #8

Ma być na górze. Zrobiłeś o czym pisałeś bootowanie w biosie ustawiłeś? Jak naciśniesz “dowolony klawisz” od razu komunikat z błędem? czy po chwili chce się upewnić czy w tej chwili działa klawiatura czy dalej kropki się pojawiają? Od razu wciśnij np. spację jak nie reaguje od razu to klawiatura nie działa.

(Ikercasillas51) #9

Zaraz to zrobię. Reaguję od razu ponieważ używam tego komputera, płyta z systemem ubuntu linux. Ale trochę długo to trwa ponieważ miga w rogu {_} i muszę trochę poczekać, pojawia się naciśnij dowolny klawisz i od razu brak pliku ntldr.

(mrFreeze) #10

Wypal jeszcze raz płytę na markowym nośniku na najwolniejszych obrotach na moje napęd ma problem z jej odczytem.

EDIT

Chyba, że możesz bootować z USB to zrób bootowalnego pena.

(Ikercasillas51) #11

Przed formatem używałem płyty do windowsa 7 ale pojawił się kursor myszy, i jakaś niebieska tapeta z windowsa 7 nic więcej zacięło się i tak 3 razy próbowałem, potem format i to, napęd raczej nie ponieważ używam płyty która uruchamia linux’a.

(rgabrysiak) #12

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

(mrFreeze) #13

Ściągnij GParted wypal jako ISO i usuń partycję systemową. Wtedy spróbuj odpalić instalację “Windy”.

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html

(Ikercasillas51) #14

Chwila próbowałem znowu i cud włączyło się najpierw był napis ,windows is loading files , łądował się pasek od windowsa 7 ale po chwili niebieska tapeta, kursor się ładował, przestał tapeta niebieska po prawej byl taki zielony kwiatek, nic się nie dalo zrobić oprócz poruszanie się kursorem, ponownie próbowałem ale teraz tylko <_> migało i migało, nie wyświetliło brak pliku…, jutro sprawdze ten program.

(mrFreeze) #15

Na moje wina cd. Jak czyta cd-rom inne płyty jak wspominałeś linuxa to problem z płytą z tym Windowsem. Powtórzę się wypal jeszcze raz płytę na markowym nośniku na najwolniejszych obrotach.

(Ikercasillas51) #16

ok.

Dodane 29.07.2013 (Pn) 0:11

Nom ok ale czy to by spowodowało brak pliku ntldr? Skoro nawet na płycie z windows XP był taki błąd? Spróbuję jutro, wypalić i uzyć tego programu.

Dodane 29.07.2013 (Pn) 0:14

OK, jutro wypale, i użyję programu.

(ADR1991) #17

U mnie trzeba poczekać kilka minut na pojawienie się okienka z wyborem języka i ustawień regionalnych (startu instalacji).

(Akindu) #18

http://pclive.pl/porady-komputerowe/win … dr.html.Tu masz wszystko opisane.

(Azi) #19

Klawiatura nie jest czasami na USB ?

(ADR1991) #20

A gdyby była to czy mógłby poruszać się po BIOSie uprzednio nie włączając w nim odpowiedniej opcji?

Czytaj cały wątek, a nie tylko tytuł.