Brak pliku NTLDR! Proszę o pomoc

Kupiłem nowego kompa i zacząłem instalacje XP-ka i miałem to

cholerne szczęscie, ze walnęły w domu korki i wyłączył sie komp. Jak

go uruchomiłem pojawia się komunikat "BRAK PLIKU NTLDR naciśnij

ALT+CTRL+DELETE aby zresetować komputer" i tak w kółko. Co robić aby

dokończyć instalacje??? Proszę o pomoc.

Sprawdź pamiątki , jak masz dwie to pojedynczo możliwe że “walnęła” tylko jedna ,jak masz tylko jedną to trzeba będzie pożyczyć od kogoś.

Najlepiej uruchom jakiegoś linuxa z livecd, znadź ten plik w necie i wklej gdzie trzeba :wink:

Obawiam się że mogłeś uszkodzić więcej plików, wtedy chyba tylko format pomoże :?

poszły ci najprawdopodobniej RAMy

napisz czy podczas włączania ni piszczy ci nic w komputerze jeśli tak to po komunikacie BIOSu dowiesz sie co ci sie zepsuło

Redford , chyba Linuxa LiveCd nie odpali bo chyba poszły mu RAMy a on kopiuje wszystko do pamięci RAM

Uruchamiasz kompa z płyty instalacyjnej. Wchodzisz do konsoli odzyskiwania (przycisk R).

Wpisujesz

cd C:\

copy X:\i386\ntldr

x-płyta

Polecenie MAP ARC

pokaże Tobie, gdzie zmapowany jest napęd (może mieć inną literę niż pod windows).

RAM raczej nie, gdy siądzie któraś z kości RAMu system się nie uruchamia, tylko BIOS piszczy głośniczkiem, ekran jest czarny (miałem tak gdy źle wpiąłem kości RAM) :wink:

Ten komunikat pojawia ci się od razu czy w chwili jak powinny ładować się windowsy? podejrzewam że właśnie jak ładują się windowsy… instalowałes je w chwili wyłączenia komputera także nic w tym dziwnego po prostu spróbuj jeszcze raz je zainstalować. A ogólnie powiem wam że w tym miesiącu spotkałem się już z 5 komputerami z tym błędem ;] jakiś felerny ten maj ;D

Panowie nie przesadzajcie, po to jest konsola odzyskiwania, aby takie pliki, jak ntldr można było odzyskać. Niech spróbuje to co podałem, potem będziemy snuć czarne wizje.

Inne przydatne polecenia: http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=9395

Aby to nastąpiło najpierw musi skopiować się do pamięci między innymi plik/i NTLDR , może i się kopiuje ale zapewne następuje brak odczytu z pamięci i “D”

Pozatym przy uszkodzonym ramie , głośnik nie zawsze piszczy zresztą tak i w przypadku uszkodzenia innych podzespołów “piszczenie” nie zawsze występuje .

może poczekajmy z tymi spekulacjami aż “ofmt” się wypowie :wink:

Cześć!

Jeżeli piszesz że korki wywaliło w trakcie instalacji systemu Windows XP

to zacznij ją jeszcze raz od nowa.

Wszystko będzie OK.

Będziesz miał pewność że cała instalacja systemu

przebiegła bez niespodzianek.

Pewniejsze to niż wklejanie pliku ntldr znalezionego gdzieś w necie jak radzą niektórzy.

Lub start z płyty i polecenia typu fixboot lub fixmbr .

Pamiętaj!

Instalacja w trakcie której wywaliło korki

nie zakończyła się poprawnie! została przerwana w brutalny sposób.

Nie wiesz jakie jeszcze pliki uległy uszkodzeniu?

Najpewniej - ponowna instalacja systemu.

Powodzenia

A faktycznie, nie doczytałem. Kolega instalował Windę. Nie to przepraszam. Leszek99 , ma rację, a ja dałem plamę #-o . Sorry

też przepraszam, myślałem że wywaliło w trakcie pracy na zainstalowanym windowsie :wink:

a tak to nie ma rady - trzeba formatować :stuck_out_tongue: