Brak pliku ntldr przy formatowaniu

Witam, podczas formatowania komputera w połowie tego procesu komputer sam mi się wyłączył. Chcąc go uruchomić ponownie wyświetlił się komunikat że brakuje pliku ntldr (albo nltdr- nie pamietam). Komputera nie dało się uruchomic. Dodatkowo kazde włożenie płyty z windowsem do napedu powodował wyłączenie komputera. Miał ktoś podobny przypadek? Albo wie ktoś co można zrobić? Nie da się wpisać żadnej komendy

Skopiuj ten plik z innego komputera z takim systemem na partycje z Windowsem.

nie da się skopiować, kumpel próbował formatować kompa z flasha a nie z cd ale niestety w tym kompie tak się nie da i ■■■■, mysle że może podłaczenie innego napędu (mój za każdym razem wyłącza automatycznie komputer)

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Może też być uszkodzony zasilacz.

Coś podkręcone.

Uszkodzona pamięć.

Napęd

Dysk

Inne

Skopiuj przez stacje dyskietek…

Podaj odczyt napięć z Biosu, okno PC Health Status. Pożycz inny zasilacz i na nim sprawdź.

jak mozna skopiować przez stacje dyskietek? dyskietke się włoży do stacji ale to i tak nic nie zmieni, cały czas będzie komunikat że brak tego pliku a pod spodem że aby zrestartować trzeba wcisnąc alt ctrl i delete. Ale to nic nie daje i na ekranie znowu wyswietla się komunikat o braku tego pliku #-o

Można za pomocą dyskietek startowych Windowsa 2000: http://www.searchengines.pl/index.php?s … entry65751

Tylko musisz wcześniej sobie na tą dyskietkę wrzucić ten plik (na innym komputerze).

Potem przerzucisz plik w konsoli komendą:

copy a:\ntldr a:\

Ale wg mnie ten plik może być na dysku, tylko jest problem z rozruchem, stąd propozycja sprawdzenia zasilacza.

Plik ten odpowiada za bootowanie…

Ostatnio też miałem taki problem.

Poczytaj tutaj: viewtopic.php?f=3&t=281291

P.S nie podmieniaj pliku! Nic to nie da… Też kiedyś próbowałem

Myślałem, że jak napisze skopiuj z dyskietki to zaczai autor, że musi przez konsole odzyskiwania. U mnie w szkole często się zdarzają takie problemy i zawsze w pogotowiu mamy działające pliki systemowe;]