Brak pliku ntldr - system nie chce się uruchomić

(Kaczorek 12) #1

Wiem, wiem, wiem ! Zaraz posypią się posty typu:" ten temat był już poruszany setki razy - nie tylko na tym forum".

Ale ja naprawdę mam jakiś problem ? ;\

(obecnie siedzę na Linuksie, live cd, ubuntu)

po 1. wkładam płytę CD z WIN XP Home ... sp2. I nie moge uruchomić komputera z tej płytki ! Włączam raz jeszcze komputer , mam jakoś tak dziwnie ustawione, że aby uruchomić komputer z płytki muszę wcisnąć F11 a następnie wybrać napęd z którego ma być uruchominy komputer.

Tak więc robie: włączam od nowa, klikam F11, wybieram dysk DVD gdzie jest włożona płyta XPka . Nic !

"Ntldr is missing ....."

Nie pojmuje tego? Linux odpala się a XP NIE!

Błagam o pomoc ;/

PS: może się przyda jeszcze jedna wiadomość - jak doszło do tego problemu. otóż bawiłem się programem do partycji, chciałem usunąć linuxa. No i coś pozmieniałem. All śmigało ale później pokazał się owy błąd ;/.

Nie mam dostępu do trybu awaryjnego. Mam tylko 1 dysk (podzielony był na partycje) i jedyne co mogę włączyć to : Linux.

Proszę o pomoc.

Dziękuję.

(Grzegorz Ch) #2

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;320397

źródło: _http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=14270_

(Kaczorek 12) #3

NO TAK ! Ale jak mam WYSTARTOWAC do tej konsoli ?! skoro mi nie dziala plyta XP ?! ;/

ps: sprawdzilem na linuksie.

plik ntldr jest na komputrze, na C:.

Nie rozumiem nic już z tego ;/

(Grzegorz Ch) #4

jeśli masz problem z oryginalną płytą, to zadzwoń do MS. czy aby na pewno korzystasz z oryginalnej płytki instalacyjnej??

inne płyty bootowalne ci startują poprawnie??

jak byś czytał co ci podałem to byś zrozumiał. Pod linkiem MS pisze jak byk przyczyna:

(Kaczorek 12) #5

No tak. Okej. czytałem to co mi podałeś już wcześniej ... bo szukałem w internecie rozwiązania.

Wszędzie piszą aby wejść do konsoli.

Kurcze ludzie jak ja mam tam wejść ? Chcę odpalić komputer z płytki XP i nie da rady bo wyskakuje ten błąd !

Tak tak - płytke mam oryginalną . Ale co będę do nich dzwonił? Co - przyślą mi płyte? Za 4 dni? ;/ to już lepiej oddam chyba gdzieś do naprawy.

No nie ma bata. Nie mam pojęcia jak to naprawić. ;/.

pS: Albo może niech ktoś powie, jak - w takiej sytuacji - mogę sformatować dysk?

Caluśki. ;/

(Grzegorz Ch) #6

skoro komputer nie startuje ci z płyty (pojawianie się tego komunikatu znaczy, że komputer startuje ci z dysku), to masz błędnie ustawiony w BIOSie start z płyty ( przy założeniu, ze nie masz uszkodzonej płyty).

a np płyta instalacyjna linuksa (lub inna bootowalna) startuje ci poprawnie?

(Hashimoto) #7

Bcupdate2

Jest na stronie Microsoft, chyba nawet pod tym samym linkiem...

http://support.microsoft.com/kb/320397/pl

Tu mozna to sciagnąć:

http://www.autourdupc.com/Logiciel/NT4/ ... update.exe

Trzeba zrobić dyskietkę boot.

PS przy założeniu że nie miałeś SP2

Jak dobrze pamiętam to czytałem kiedyś na jednym z forum, że należy skopiować odpowiedni plik na C: i wszystko hula jak trzeba. Nie pamiętam gdzie to wyczytałem, musisz poszukać...

(Kaczorek 12) #8

Kurcze jakie ja pechowe dziecko ;/

1. Sprawdzilem plytke xpka na komputerze siostry. Hmm powinno byc napisane tam "czy uruchomic z plyty" itp itd no nie?

Wkladam cd z XPkiem i nic sie nie dzieje?

czyli co? Mam plyte zla jakas? ;|

No wlasnie o to chodzi , wlaczam sobie komputer, klikam F11, wybieram dysk DVD z ktorego ma byc uruchomiony kompuetr. Gdy wybieram naped DVD tam gdzie jest WIN XP to wyskakuje ... owy blad. Lecz jesli wybieram naped DVD gdzie jest linux ... to all smiga ;] eh.

PS: Ja mialem win xp sp2 ! ;/ więc "bcupdate2" - odpada?

w dodatku nie mam stacji dyskietek xD moge co najwyzej zrobic CD startowa :PP u jakiegos kolegi czy coś ^^

Kurde ;d no nie wiem wciąż czytam po necie, szukam, majsterkuje i nic xD.

(Grzegorz Ch) #9

skoro u siostry też nie startuje płyta instalacyjna XP, u ciebie inne płyty instalacyjne startują, to wniosek jest oczywisty.

problem leży po stronie płyty.

najszybciej, w takiej sytuacji, pożycz od jakiegoś kolegi płytę instalacyjną XP.

(Monczkin) #10

Popraw tytuł na konkretny.

(Kaczorek 12) #11

Tak . Mam jakąś dziwną płytę XP lol ! A ORYGINALNA !

Bosz co za szajs !

Hah taa , żeby to jeszcze ktoś miał ;/ cóż trzeba poszukać.

Płyta na 100% jest zła bo all się odpala prócz NIEJ. Włożyłem nawet płytke z win 98 i ona też bez problemu się odpala.

Eh dzięki chłopaki. Przepraszam za problemy.

Poszukam płytki xpka i wtedy mam zabrać się do "konsoli" - tak?