Brak pliku ntldr - system nie chce się uruchomić

Wiem, wiem, wiem ! Zaraz posypią się posty typu:" ten temat był już poruszany setki razy - nie tylko na tym forum".

Ale ja naprawdę mam jakiś problem ? ;\

(obecnie siedzę na Linuksie, live cd, ubuntu)

po 1. wkładam płytę CD z WIN XP Home … sp2. I nie moge uruchomić komputera z tej płytki ! Włączam raz jeszcze komputer , mam jakoś tak dziwnie ustawione, że aby uruchomić komputer z płytki muszę wcisnąć F11 a następnie wybrać napęd z którego ma być uruchominy komputer.

Tak więc robie: włączam od nowa, klikam F11, wybieram dysk DVD gdzie jest włożona płyta XPka . Nic !

“Ntldr is missing …”

Nie pojmuje tego? Linux odpala się a XP NIE!

Błagam o pomoc ;/

PS: może się przyda jeszcze jedna wiadomość - jak doszło do tego problemu. otóż bawiłem się programem do partycji, chciałem usunąć linuxa. No i coś pozmieniałem. All śmigało ale później pokazał się owy błąd ;/.

Nie mam dostępu do trybu awaryjnego. Mam tylko 1 dysk (podzielony był na partycje) i jedyne co mogę włączyć to : Linux.

Proszę o pomoc.

Dziękuję.

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;320397

źródło: http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=14270

NO TAK ! Ale jak mam WYSTARTOWAC do tej konsoli ?! skoro mi nie dziala plyta XP ?! ;/

ps: sprawdzilem na linuksie.

plik ntldr jest na komputrze, na C:.

Nie rozumiem nic już z tego ;/

jeśli masz problem z oryginalną płytą, to zadzwoń do MS. czy aby na pewno korzystasz z oryginalnej płytki instalacyjnej??

inne płyty bootowalne ci startują poprawnie??

jak byś czytał co ci podałem to byś zrozumiał. Pod linkiem MS pisze jak byk przyczyna:

No tak. Okej. czytałem to co mi podałeś już wcześniej … bo szukałem w internecie rozwiązania.

Wszędzie piszą aby wejść do konsoli.

Kurcze ludzie jak ja mam tam wejść ? Chcę odpalić komputer z płytki XP i nie da rady bo wyskakuje ten błąd !

Tak tak - płytke mam oryginalną . Ale co będę do nich dzwonił? Co - przyślą mi płyte? Za 4 dni? ;/ to już lepiej oddam chyba gdzieś do naprawy.

No nie ma bata. Nie mam pojęcia jak to naprawić. ;/.

pS: Albo może niech ktoś powie, jak - w takiej sytuacji - mogę sformatować dysk?

Caluśki. ;/

skoro komputer nie startuje ci z płyty (pojawianie się tego komunikatu znaczy, że komputer startuje ci z dysku), to masz błędnie ustawiony w BIOSie start z płyty ( przy założeniu, ze nie masz uszkodzonej płyty).

a np płyta instalacyjna linuksa (lub inna bootowalna) startuje ci poprawnie?

Bcupdate2

Jest na stronie Microsoft, chyba nawet pod tym samym linkiem…

http://support.microsoft.com/kb/320397/pl

Tu mozna to sciagnąć:

http://www.autourdupc.com/Logiciel/NT4/ … update.exe

Trzeba zrobić dyskietkę boot.

PS przy założeniu że nie miałeś SP2

Jak dobrze pamiętam to czytałem kiedyś na jednym z forum, że należy skopiować odpowiedni plik na C: i wszystko hula jak trzeba. Nie pamiętam gdzie to wyczytałem, musisz poszukać…

Kurcze jakie ja pechowe dziecko ;/

  1. Sprawdzilem plytke xpka na komputerze siostry. Hmm powinno byc napisane tam “czy uruchomic z plyty” itp itd no nie?

Wkladam cd z XPkiem i nic sie nie dzieje?

czyli co? Mam plyte zla jakas? ;|

No wlasnie o to chodzi , wlaczam sobie komputer, klikam F11, wybieram dysk DVD z ktorego ma byc uruchomiony kompuetr. Gdy wybieram naped DVD tam gdzie jest WIN XP to wyskakuje … owy blad. Lecz jesli wybieram naped DVD gdzie jest linux … to all smiga ;] eh.

PS: Ja mialem win xp sp2 ! ;/ więc “bcupdate2” - odpada?

w dodatku nie mam stacji dyskietek xD moge co najwyzej zrobic CD startowa :PP u jakiegos kolegi czy coś ^^

Kurde ;d no nie wiem wciąż czytam po necie, szukam, majsterkuje i nic xD.

skoro u siostry też nie startuje płyta instalacyjna XP, u ciebie inne płyty instalacyjne startują, to wniosek jest oczywisty.

problem leży po stronie płyty.

najszybciej, w takiej sytuacji, pożycz od jakiegoś kolegi płytę instalacyjną XP.

Popraw tytuł na konkretny.

Tak . Mam jakąś dziwną płytę XP lol ! A ORYGINALNA !

Bosz co za szajs !

Hah taa , żeby to jeszcze ktoś miał ;/ cóż trzeba poszukać.

Płyta na 100% jest zła bo all się odpala prócz NIEJ. Włożyłem nawet płytke z win 98 i ona też bez problemu się odpala.

Eh dzięki chłopaki. Przepraszam za problemy.

Poszukam płytki xpka i wtedy mam zabrać się do “konsoli” - tak?