Brak pliku NTLDR

(Rise1) #1

WItam

Mam dysk swiezo po formacie i gdy pojechalem zainstalowac windowsa wyskoczylo mi " brak pliku NTLDR " i plyta mi sie nie uruchamiala, nie moglem takze wejsc do biosu. Czy moze mi ktos cos poradzic jak to zrobic ?

(Neon1992) #2

viewtopic.php?f=13&t=261432

(Rise1) #3

@up tam mi nic nie pomoglo... Nie moge odpalic biosu. Mogly mii ktos podac jaki pliki zgrac na dysk i zeby nic nie grzebac w kompie?

(K/lMIL) #4

Masz 2 dyski? (nie 2 partycje tylko dyski) ja to naprawiałem wchodząc w biosa i przestawiając dysk z którego ma czytac windows.

(Rise1) #5

Nie, mam tylko 1 dysk

(Kamil321) #6

Wyłącz kompa, włącz i od razu nap... naciskaj :stuck_out_tongue_winking_eye: DEL, jak nie zobaczysz setupa biosu to wyłącz, włącz, tym razem duś F2... To są standardowe klawisze odpalania biosu, który poprostu może nie wyświetlać ekranu powitalnego... Musisz odpalić jakoś windowsa z płytki i starym dobrym sposobem w kondoli odzyskiwania:

fixmbr

fixboot

(Rise1) #7

Udalo mi sie wejsc do biosu, moze mi ktos teraz krok po kroku powiedziec co zrobic?

biosa mam takiego rodzaju: http://www.playtool.com/pages/biosfiddling/bios5.jpg

(Kamil321) #8

Nie mogę podać linka do strony gdzie to znalazłem, bo to znajdowało się na stronie z wieloma innymi nielegalnymi poradami ^^ To zostało napisane przez użytkownika Rafael22 z tamtej strony.

http://www.nopaste.pl/5z7

Daj screeny z boot i advanced

(Rise1) #9

Ustawilem botowanie z plyty jako pierwsze i wyskakuje mi

" dowolny klawisz spowoduje rozruch dysku... " gdy klikam klawisze to nic nie reaguje i pojawia sie pod spodem napis ze brakuje pliku NTLDR

(Rise1) #10

Advanced Settings

WARING: Setting wrong ralues in bellow sections nay cause system to neltuction.

-> CPU Configuration

-> Chipset confg

-> ACPI confg

-> IDE confg

->PCIPnP confg

-> Floppy confg

-> SuperIO confg

-> USB confg

NA SYKU NIE MAM ZAINSTALOWANEGO WINDOWSA

(Kamil321) #11

Jak masz klawiaturę pod USB to musisz skombinować pod ps2... Przy instalacji komp nijak nie będzie widział klawki USB... Jak skombinujesz to "naciśnij dowolny klawisz" :slight_smile:

(Cosik Ktosik) #12

Rise123 , prawdopodobnie w USB Config poszukaj opcji USB Keyboard Support lub podobnej (nie znam tego biosu).

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

copy X:\i386\ntldr c:\

gdzie X-napęd

Wpisz exit i zrestartuj komputer.

(Kamil321) #13

@cosik_ktosik

A jeśli nie chodzi o samego ntldr'a? Jesteś pewien, że ntldr z płyty nie jest skompresowany i będzie wywalało "ntldr is compressed"?

@Rise123 - lepiej zrób tak:

W konsoli odzyskiwania przejdź na partycję na której masz pliki bootowania (w twoim wypadku chyba C:), poprostu wpisujesz:

C: [i naciskasz enter]

I teraz:

fixmbr [:arrow: enter]

fixboot [:arrow: enter]

Jeśli dostaniesz komunikaty, że wszystko się udało wklepujesz

exit

I komputer się restartuje... System powinien się odpalić...

(Cosik Ktosik) #14

Tak, jako jeden z nielicznych nie został skompresowany.

Inny przykład: http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=9395

(Rise1) #15

Ale ja chcem dopiero zainstalowac windowsa i ten blad mi wyskakuje

(Cosik Ktosik) #16

Czyli nie jest to problem pliku ntldr, tylko tego, że nie bootowała płyta. Znalazłeś w biosie opcje pozwalającą na obsługę klawiatury w trybie tekstowym (pisałem o tym wcześniej)? Bez tego nie uruchomisz instalacji chyba, że znajdziesz klawiaturę na PS/2 (chodzi, mi o komunikat wciśnięcia dowolnego klawisza, aby uruchomić z płyty).

(Kamil321) #17

Płyta może być bootowalna tylko nie jest ustawione uruchamianie z niej :expressionless:

(In2dex) #18

Format!

(Kamil321) #19

Jak format jak nie można płyty odpalić? ...