Brak pliku NTLDR

WItam

Mam dysk swiezo po formacie i gdy pojechalem zainstalowac windowsa wyskoczylo mi " brak pliku NTLDR " i plyta mi sie nie uruchamiala, nie moglem takze wejsc do biosu. Czy moze mi ktos cos poradzic jak to zrobic ?

viewtopic.php?f=13&t=261432

@up tam mi nic nie pomoglo… Nie moge odpalic biosu. Mogly mii ktos podac jaki pliki zgrac na dysk i zeby nic nie grzebac w kompie?

Masz 2 dyski? (nie 2 partycje tylko dyski) ja to naprawiałem wchodząc w biosa i przestawiając dysk z którego ma czytac windows.

Nie, mam tylko 1 dysk

Wyłącz kompa, włącz i od razu nap… naciskaj :stuck_out_tongue_winking_eye: DEL, jak nie zobaczysz setupa biosu to wyłącz, włącz, tym razem duś F2… To są standardowe klawisze odpalania biosu, który poprostu może nie wyświetlać ekranu powitalnego… Musisz odpalić jakoś windowsa z płytki i starym dobrym sposobem w kondoli odzyskiwania:

fixmbr

fixboot

Udalo mi sie wejsc do biosu, moze mi ktos teraz krok po kroku powiedziec co zrobic?

biosa mam takiego rodzaju: http://www.playtool.com/pages/biosfiddling/bios5.jpg

Nie mogę podać linka do strony gdzie to znalazłem, bo to znajdowało się na stronie z wieloma innymi nielegalnymi poradami ^^ To zostało napisane przez użytkownika Rafael22 z tamtej strony.

http://www.nopaste.pl/5z7

Daj screeny z boot i advanced

Ustawilem botowanie z plyty jako pierwsze i wyskakuje mi

" dowolny klawisz spowoduje rozruch dysku… " gdy klikam klawisze to nic nie reaguje i pojawia sie pod spodem napis ze brakuje pliku NTLDR

Advanced Settings

WARING: Setting wrong ralues in bellow sections nay cause system to neltuction.

-> CPU Configuration

-> Chipset confg

-> ACPI confg

-> IDE confg

->PCIPnP confg

-> Floppy confg

-> SuperIO confg

-> USB confg

NA SYKU NIE MAM ZAINSTALOWANEGO WINDOWSA

Jak masz klawiaturę pod USB to musisz skombinować pod ps2… Przy instalacji komp nijak nie będzie widział klawki USB… Jak skombinujesz to “naciśnij dowolny klawisz” :slight_smile:

Rise123 , prawdopodobnie w USB Config poszukaj opcji USB Keyboard Support lub podobnej (nie znam tego biosu).

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

copy X:\i386\ntldr c:\

gdzie X-napęd

Wpisz exit i zrestartuj komputer.

@cosik_ktosik

A jeśli nie chodzi o samego ntldr’a? Jesteś pewien, że ntldr z płyty nie jest skompresowany i będzie wywalało “ntldr is compressed”?

@Rise123 - lepiej zrób tak:

W konsoli odzyskiwania przejdź na partycję na której masz pliki bootowania (w twoim wypadku chyba C:), poprostu wpisujesz:

C: [i naciskasz enter]

I teraz:

fixmbr [:arrow: enter]

fixboot [:arrow: enter]

Jeśli dostaniesz komunikaty, że wszystko się udało wklepujesz

exit

I komputer się restartuje… System powinien się odpalić…

Tak, jako jeden z nielicznych nie został skompresowany.

Inny przykład: http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=9395

Ale ja chcem dopiero zainstalowac windowsa i ten blad mi wyskakuje

Czyli nie jest to problem pliku ntldr, tylko tego, że nie bootowała płyta. Znalazłeś w biosie opcje pozwalającą na obsługę klawiatury w trybie tekstowym (pisałem o tym wcześniej)? Bez tego nie uruchomisz instalacji chyba, że znajdziesz klawiaturę na PS/2 (chodzi, mi o komunikat wciśnięcia dowolnego klawisza, aby uruchomić z płyty).

Płyta może być bootowalna tylko nie jest ustawione uruchamianie z niej :expressionless:

Format!

Jak format jak nie można płyty odpalić? …