Brak pliku NTLDR

Witam,po wlączeniu komputera wyskakuje mi brak pliku NTLDR,czytalem że muszę wlożyć plytę z windowsem,ale takowej nie mam.Co zrobić proszę o pomoc.

Kup windowsa oryginalnego, lub pożycz do kogoś płytę.

Może jednak najpierw sprawdź kolejność bootowania dysku w Biosie. Czasem lubi się przestawić i też jest taki komunikat. Wiem, bo już kilkakrotnie to mnie doświadczyło.

Brak pliku NTLDR, nie ma nic wspólnego z biosem. Spróbuj użyć komend w konsoli odzyskiwania:

-fixboot

-fixmbr

Brak piku NTLDR a komunikat o braku tego pliku to bardzo często dwie różne rzeczy. Plik jest na dysku a komunikat jest, że tego pliku nie ma. Z moich doświadczeń, a miałem taki przypadek kilka razy, wynikało, że przyczyną była samoczynna zmiana kolejności bootowania dysków.

Proponuję przeczytać tutaj: http://pclive.pl/porady-komputerowe/windows-2/windows-xp/brak-pliku-ntldr.html

Popieram JacBx. U mnie tak się dzieje, kiedy mam podpięty dysk zewnętrzny. W biosie mam inną kolejność ustawioną, o czym wiem, więc jest to jedna z możliwych przyczyn.

Możesz mieć infekcję HolyCrom załóż swój temat i wrzuć logi OTL w dziale bezpieczeństwo