Brak pliku przy starcie systemu!

Mam na drugim kompie problem tego rodzaju: jest tam zainstalowany system WIN98 bo mam na nim program do faktur w Dosie ale od pewnego czasu przy starcie systemu pokazywał mi się komunikat ,że System nie ma pliku vserver.vxd

jakoś do tej pory system mi się uruchamiał po naciśnięciu Entera. niestety od wczoraj nawet to nie pomaga i nie można w ogóle uruchomić systemu nawet w trybie awaryjnym. Nadal pokazuje się ten komunikat i system stoi w miejscu. Mam tam ważne faktury i.tp. . co możecie mi w tym pomóc. Formatowanie nie wchodzi w rachubę bo jak zanaczyłem mam tam ważne dokumenty. :oops: Zrobił bym zrzut tego komunikatu ala nie ma jak. :cry:

Odpowiedź jest na http://support.microsoft.com/default.as … -us;194990. Mogę przetłumaczyć!

jakiś system botowalny na płycie -np.Linuksowy

na google wyszukać info o vserver.vxd

np http://forum.chip.pl/viewtopic.php?t=30 … ID=8c156e4

a ewentualnie zgrać potrzebne dane z dysku i zainstalować od nowa system

Dzięki a za tłumaczenie to coś trzeba zapłacić? Jeśli gratis to proszę bo renta to skromna. :frowning:

za darmo - ale dopiero jutro przetlumacze - dobrze?

OKEY. Wszystkiego Najlepszego W Nowym 2008 Roku. :lol: :lol: :lol:

Tłumaczenie:

Symptomy:

  1. Kiedy włączasz komputer, otrzymujesz wiadomość typu: “Brak pliku Vserver.vxd”.

  2. Jeśli drugi komputer łączy się z “zepsutym” komputerem, może pokazać się błąd typu “Nie można się połączyć. Czy chcesz spróbować się połączyć jeszcze raz po ponownym zalogowaniu?”.

  3. Komputer może nie odpowiadać na komendy.

Powody:

  1. Plik “Vserver.vxd” (znajdujący się w “\Windows\System”, gdzie “” to nazwa dysku, na którym Windows 98 jes zainstalowany) jest zepsuty lub go brakuje.

  2. Klucz rejestru “DeviceVxds” z zawartością “Vserver.vxd” (znajdujący się w Rejestrze Windows w ścieżce “HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Class\ NetService\0000”) jest zepsuty lub go brakuje.

Rozwiązanie:

Metoda 1

Skopiuj plik “Vserver.vxd” z orygialnego dysku Windows 98 do folderu “:\Windows\System”, gdzie w miejscu “” wpisujemy nazwę dysku, na którym zainstalowany jest Windows 98

Metoda 2

  1. Kliknij “Start”, potem “Ustawienia”, a potem “Panel sterowania”

  2. Kliknij dwa razy na “Sieć”

  3. Na zakładce “Konfiguracja”, kliknij “Podział plików i drukarek”, a potem kliknij na pola z “ptaszkami” przy “Chcę mieć możliwość dawania dostępu do moich plików innym komputerom” i “Chcę mieć możliwość dawania dostępu do moich drukarek innym komputerom”, aby pola, na których były “ptaszki” stały się puste

  4. Kliknij OK, potem jeszcze raz kliknij OK i zrestartuj komputer, kiedy zostaniesz poproszony o to.

  5. Powtórz punkty od 1 do 4, z tym wyjątkiem, że zamiast usuwać “ptaszki”, trzeba je dostawić.

Nazwy mogą się nieznacznie różnić z rzeczywistymi nazwami w Windows 98, bo ja nie mam Windowsa 98, tylko XP! Tłumaczenie DARMOWE!

Bardzo dziękuję problem został rozwiązany. :lol: :lol:

A użyłeś porad, które przetłumaczyłem, jeśli tak to której…

Jeśli nie, to powiedz co zrobiłeś…

Właśnie sytuacja znowu się zagmatwała. W domu wyrzuciłem w folderze Sieć ’ udostepnianie plików i drukarek’ i wszystko poszło key. Kiedy jednak komputer podłączono w biurze to sytuacja się powtórzyła o braku pliku’ server xxd’ . nie wiem co może być przyczyną ale jutro idę do biura i sam to podłączę bo wcześniej podłączał mój pracownik i tylko poinformował mnie o takiej sytuacji. Napiszę jak wybrnąłem z tej sytuacji.

Wszystko gra. Kolega żle podłączył kompa w biurze i tak coś chwilę sie tylko pokazało. Nie wiem czy to jest to co zrobiłem ale tak jak napisałem odfajkowałem udostepnianie plików i drukarek i chodzi bez zarzutu. Jeszcze raz dziekuję. :lol: :lol: