Brak pliku SYSTEM przy uruchamianiu windowsa


(Tedexite) #1

Otórz mam taki problem bo jak ja uruchamiam windowsa to wyskakuje czarny ekran i pisze że nie może załadować pliku system a naprawa nie zawsze pomaga. ale się coś się zawsze usunie lub coś czasem sterowniki od sprzętu proszę o pomoc i dziękuje .


(Kosior6) #2

Mało zrozumiale to opisałes..no ale powiedzmy ze na poczatek z konsoli odzyskiwania wpisz chkdsk /r potem fixboot i po tych czynnościach wpisz exit sprawdz czy problem sie powtarza..ale system sie wogóle uruchamia czy cos spróbuj w awaryjnym...i opisz dokładniej problem

nfk żenada poprostu wszystkie twoje posty maja praktycznie ten sam teksta:

tylko taka jest twoja wiedza na temat komputerów ?


(nfk) #3

Nie tylko taka, lecz ponowna instalacja systemu na pewno pomoże. A z tego, co napisał tedexite to problem jest poważny i z tego, co sadzę bez ponownej instalacji systemu się nie obejdzie! 40 Min i wszystko elegancko hula! Takie jest moje zdanie :!:


(Bukosss) #4

Powinno wystarczyć przywrócenie Punktu przywracania systemu. Tam ów "plik system" jest. Są to gałęzie rejestru, ich utrata to częsty problem. Płytka z windowsem, konsola przywracania i do boju!

W razie co zasięgniej więcej informacji TU


(lazikar) #5

Sam sobie zainstaluj

Post Kosz.


(Kosior6) #6

Człowieku uswiadom sobie ze prawie kazdy problem da sie rozwiazac bez formata. Trzeba tylko ruzyc d**e i poszukac a nie bezmyslnie pisac zainstalouj od nowa system. Taa 40 min i to jeszcze z programami pewnie ?? z moich doswiadczen to ponad 2,3 godzinki :twisted:


(nfk) #7

Istnieje jeszcze takie narzędzie jak Norton Ghost, który pozwala zapomnieć o komendzie FORMAT C: 8) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:


(chrucik) #8

Ja proponuje uruchomić w trybie awaryjnym ( jesli sie da ) i w uruchom wpisz: chkdsk. I powinno pomódz ! A jeśli nie da się awarynego uruchomić to idźdo kumpla zrób sobie dyskietkę startową i w trybie DOS'owym wpisz: chkdsk ... :lol:


(Kosior6) #9

Tak istnieje, ale nie kazdego stać na zakup tego programu...

P.S. sa lepsze odpowiedniki typu Paragon exact images 7 jest tańszy i niczym nie ustepuje ghostowi

No ale nie będe robił OT'a z tematu :stuck_out_tongue:


(Bukosss) #10

vvenomm nie uruchomi awaryjnego

nfk to przywróć mu ten system TERAZ :>

tedexite powtórzę co powiedziałem: konsola odzyskiwania pomoże, bo spotkałem się już z tego typu problemami w swojej praktyce


(JNJN) #11

Wcale tak może nie być:

Przyczyny takiego stanu:

Przetaktowanie - wszystko ustaw na standard.

Uszkodzona pamięć.

Uszkodzony dysk.

Uszkodzona taśma sygnałowa dysku.


(Kosior6) #12

Ja bym tutaj postawił na padnieta pamięc poniewaz objawy barzdzo przypominają problem kolegi u którego wymiania ramu pomogła :>


(Tedexite) #13

Nie mogę zainstalowa na nowo windowsa bo na nowo się ten problem pojawia ja myśle że się rejestr sypie chkdsk /r i inne nie pomaga

Czasem bo chkdsk pojawia się blue screen.


(matiit) #14

Spróbuj podpiąć inny ram. :ok:


(Tedexite) #15

Wymieniłem dysk to była jego wina i teraz śmiga wielkie dzięki za pomoc