Brak połączenia internetowego na drugim komputerze-neostrada

Cześć. Mam drobny kłopot z neostradą. Mam ją zainstalowaną na komputerze stacjonarnym i działa normalnie. Natomiast po przepięciu modemu do laptopa i tam instalacji neo, nie mogę się połączyć. Instalacja przebiega bez żadnych problemów, ale przy próbie połączenia wywala błąd o numerze 680 “Nie można ustanowić połączenia. Sprawdź, czy modem jest podłączony bezpośrednio do gniazdka telefonicznego przez filtr (bez użycia przedłużacza kabla telefonicznego)(680).” Zrozumiałbym ten błąd, gdyby nie to, że na stacjonarnym działa bez zarzutów. Próbowałem zainstalować same sterowniki do modemu i skonfigurować połączenie ręcznie, ale to też nic nie dało, też wyskakuje błąd 680. Jakieś pomysły?

Pozdrawiam.

tak zainstaluj sobie router bo pewnie masz to barachło na USB i robisz w ten sposób że odłączasz kabel od stacjonarnego na włączonym tym czymś :smiley: do internetu i od razu przepinasz kabel na laptopa a urządzenie głupieje bo dostaje innego maka niż ten który ma zapisany w tablicy routingu a tak się nie da.

Jaki masz system na laptopie a jaki na stacjonarnym. Ja mając modem speedtouch330 aktualnie na Windows XP chodzi a na Windows 7 od pewnego czasu nie da się uzyskać połączenia. Dzwoniąc do telekomunikacji za pierwszym razem zbył że to sprawa dla informatyka. Nie dałem za wygraną i za kilka dni zadzwoniłem to wtedy dopiero uzyskałem informację że po którejś aktualizacji Windows 7 nie da się uzyskać połączenia z tym modemem. Sam natrąciłem że zostaje chyba zakup rutera. Ale można by było się domagać chyba żeby dali zamiennik jako że Windows 7 ma coraz więcej userów z tym że jeśli by dali to chyba między innymi z innych modemów jeśli daje się połączyć albo livebox który ma nie najlepsze opinie chyba. Więc porównaj sobie co napisałem czy się pokrywa i masz odpowiedź albo zadzwoń do nich jak masz inny modem czy potwierdzą o problemie albo jak trafisz na konsultanta kompententnego to może da się problem załatwić.

@kazek31: no tak, przepinam modem z jednego do drugiego, ale niestety nie działa, szkoda.

@hirem: na obu mam Windows XP Professional, także wina chyba faktycznie leży po stronie modemu, który nie może działać raz z jednym kompem, a raz z drugim.

Czyli faktycznie czeka mnie kupno routera, dzięki za pomoc!

camilllll ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ewentualnie sprawdź czy nie ma nowszego sterownika Twojego modemu na stronie tp

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … /neo_pobr/

Jeśli będzie to spróbuj i może na nowszym będzie działało.