Brak połączenia komputera przez kabel Ethernet z routerem

Witam, mój problem dotyczy braku połączenia komputera przez kabel Ethernet z routerem. Posiadam laptop który normalnie łączy się z internetem przez ten sam kabel i nie ma żadnego problemu. A kiedy podłączam kabel internetowy do komputera po formacie, to teraz niestety nie reaguje a przedtem wszystko było okej.W połączeniach internetowych nie ma żadnej ikonki. Dodam, że nawet dioda się nie pali po podłączeniu, więc próbując dojść do sedna sprawy próbowałem instalować service packi, usb 3.0 driver i inne tego typu rzeczy, niestety nic nie pomogło. Wpisałem też ipconfig w cmd i jedyne co się pojawiło to napis “Windows IP Configuration”. Prosił bym o pomoc bo już nie mam pojęcia co może być powodem braku łączności z internetem na komputerze, zepsutą karte sieciową jednak bym wykluczył, bo przed formatowaniem wszystko działało.

 

p.s od dostawcy internetu nie dostałem płyty ze sterownikami do obecnego routera.

Przepraszam za powielenie tematu.

Krystolinho , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sterowniki są zainstalowane? Aktualne?

Nie wiem o jakie sterowniki dokładnie chodzi. Instalowałem sterowniki do karty sieciowej.

Problem został rozwiązany, zainstalowałem sterowniki LAN do mojej płyty głównej która chyba jest zintegrowana z karta sieciową, wszystko ładnie śmiga. :slight_smile: