Brak połączenia pomiędzy USB a urządzeniami

(Luńka) #1

Mam komputer z XP. I USB 2.0. Otóż wszystko działało mi poprawnie do wczoraj. Normalnie podłączyłam wczoraj telefon i wgrywałam pliki na pamięć masową. Dodam, że mam LG Kp500. Odłączyłam, a po jakimś czasie znowu podłączyłam. A tu nic. Nie czyta telefonu. Nie działa przez pamięć masową, LG PC Suite. Myślałam, że to przez tela, bo ostatnio bawiłam się w zmiany softów i motywów. Na innym kablu i wejściu USB też nic... Wyciągałam karty, baterie... Nic nie pomógł reset kompa i wyłączanie tela. Tylko się ładuje. Więc pomyślałam, że to coś z USB. Próbowałam podłączyć pendrive i też nic. Na jednym USB wyskakuje mi nieznane urządzenie, ale na tym zawsze tak było. A na drugim komp w ogóle nie reaguje. A na trzecim z tyłu wszystko działa. W menadżerze urządzeń nie ma żadnych "!" ani "?". Czy to sterowniki padły? Ale to by padły wszystkie wejścia chyba... Mój profesor informatyk w szkole stwierdził, że to może sterowniki, ale jak bym przeinstalowała to jest takie prawdopodobieństwo, że padnie mi wejście na drukarkę z tyłu, które jeszcze mi działa???

Czy to możliwe, że tak po prostu padł mi USB? Komp do serwisu? Czy taka wymiana będzie droga? Moje życie niestety opiera się na USB...

Proszę szybką odp. Moje życie niestety opiera się jednak na USB.... :cry:

(Danielm86) #2

zapoznaj się

port-usb-nie-wykrywa-urzadzenia-t335022.html

i zastosuj

(Agatonster) #3

Luńka ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Dostosuj podpis do zasad obowiązujących na forum - odbierz PW.

(Luńka) #4

master_zonk6 , niestety nie mam takich urządzeń w menadżerze. Woluminy uniwersalne mam, ale nic nie pomogło. U mnie wygląda to tak:

mbq0ja.jpg

(Danielm86) #5

widok>pokaż ukryte urządzenia. Wtedy pousuwaj wg

port-usb-nie-wykrywa-urzadzenia-t335022.html

(Luńka) #6

Nie mam ukrytych urządzeń! Bardzo przepraszam, ale umiem czytać! Jest wciąż tylko to.

(Michal Kolatek) #7

Nie jest to jakiś modowany Win np JG/MX czy inny syf, lub wgrane jakieś dodatki zmieniające wygląd? Po screenie wygląda na moda, jak to mod to wrzuć na dysk normalną wersję. W przypadku oryginału pobierz najnowsze stery do chipsetu, obecne skasuj, wgraj nowe, nie pomoże użyj np ubuntu live cd obsłuży USB, jak by dalej nie chodziło to za pewne po kontrolerze, wymiana płyty lub kupno kontrolera na PCI (najlepiej na Necu), koszt 10-20 zł, taniej od nowej płyty.