Brak połączenia przez Router TP Link R402

Witam proszę o pomoc kupiłem router TPLink402 wykonałem konfigurację poprzez przeglądarkę sprawdziłem połączenie z komendy pingi wyszło że połączenie poprzez router jest ale jak wchodzę na internet to wyskakuje mi że niemoże połączyć się z serwerem proszę o pomoc i dziękuję jestem w tej dziedzinie laikiem.Chciałem wykonać konfigurację jeszcze raz przez internet ale niema połaczenia.

Witaj !!

:arrow: Czy podłączając kabel z internetu bezpośrednio do komputera masz internet ??

:arrow: Czy w czasie połączenia przez router masz przyznany adres IP na komputerze. Sprawdzisz to klikając START-Panel Sterowania-Połączenia sieciowe. Klikasz prawym przyciskiem myszy na Połączeniu Lokalne i wybierasz Stan. Przechodzisz do zakładki Obsługa. Czy wypełnione są pola Adres IP, Maska podsieci i Brama domyślna ?? Jeśli nie, posprawdzaj połączenia kabli - zarówno w routerze, jak i kabelek podłączeniowy do kompa.

:arrow: Jeśli chcesz wykonać konfigurację jeszcze raz to w oknie przeglądarki wpisz adres, który widoczny jest jako Brama domyślna (o tym było troszkę wyżej :slight_smile: ). Jeśli nie da się połączyć, to posprawdzaj kabelki - ewentualnie poczytaj w instrukcji jak zrestartować router.

Wróć z wynikami!!

Powodzenia

Dimatheus