Brak połączenia sieciowego:problemy na linii ruter-komputer

Witam

Mam problem bo oddałem na gwarancję ruter(AR-7084A) Edimax, ponieważ z niewiadomych przyczyn przestał działać. Po 3 tygodniach odebrałem zupełnie nowy egzemplarz prosto od producenta. Przychodzę do domu wywalam z kompa modem neostrady na USB, podłączam ruter na miejsce, które zajmował przed awarią. I tu przeszkoda, otóż dioda ADSL aktywna, power aktywny, ale podłączone 2 karty sieciowe(dwa kompy) nieaktywne. Diody się nie świecą, a komunikaty w windzie to:kabel sieciowy odłączony, zarówno w jednej jak i drugiej karcie sieciowej. Oczywiście dociskałem przewody i nic, poza tym są nowe bo doszły wraz z nowym ruterem. Wątpię aby obydwie karty sieciowe były uszkodzone, wydaje mi się, że ruter to szit straszliwy i muszę go ponownie odnieść. Kiedy 1 raz instalowałem ruter, nie było problemu, gdyż podłączałem go, logowałem się na ip rutera i ustawiałęm co trzeba, ale wówczas diody LAN były aktywne. Co sądzicie?

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Ja sądzę to samo, co Ty.

niestety, jednak obydwie karty sieciowe upadły prawdopodobnie pod wpływem “szpili”, podczas awarii prądu :evil: żal ---->zakupić dwie karty sieciowe:/