Brak polaczenia szerokopasmowego przez router

Posiadam internet z firmy Hyperion. Nie potrzebuję żadnych programów do działania internetu, po prostu wpinam kabel i już. Internet jest przypisywany na numer IP. Kupiłem router firmy NETGEAR w VOBISie. Chciałbym skonfigurować domową sieć Wi-Fi tak, abym mógł podłączyć mojego iPoda do internetu właśnie poprzez Wi-Fi. Skonfigurowałem połączenie poprzez płytkę instalacyjną, wszystko było ok podczas instalacji, jednak internetu nie ma ani w komputerze ani bezprzewodowego. Wyświetla taką stronę. img0009i.png

W routerach jest opcja, aby dopuszczać do sieci urządzenia Wi-Fi ze zdefiniowanymi adresami MAC ich kart sieciowych.

Na przykład mając dwa laptopy, jeden obok drugiego, na jednym będzie działała sieć, na drugim nie, a to dlatego, że adres MAC pierwszego został zapisany w liście filtracji po adresie MAC w routerze.

tyle że na obu urządzeniach nie działa sieć. więc jakie jest rozwiązanie? co powinienem zrobić z tym MAC?

Ponieważ nie działa także internet przewodowy, przypuszczam że to nie o to chodzi, choć problem dotyczy także adresu MAC :slight_smile:

Prawdopodobnie twój usługodawca filtruje połączenia na podstawie adresów MAC (aby ktoś niepowołany nie wpiął się w jego sieć). Musisz albo podać usługodawcy adres MAC routera (o ile umowa nie zabrania podziału łącza na kilka komputerów), albo sklonować MAC komputera na router.