Brak połączenia z internetem i długie uruchamianie systemu

Witam.

Dzisiejszego dnia kiedy włączyłem Firefox’a moim oczom ukazał się jak że piękny widok komunikatu, iż mój komputer jest zainfekowany i dostęp do internetu został wyłączony. Zgodnie ze wskazaniami administratora sieci przeskanowałem cały system Avastem, Spybotem S&D i Ad-Aware (dostęp do sieci został mi przywrócony aby pobrać najnowsze aktualizacje). (od tego momentu juz internet działał normalnie) Avast nic nie wykrył lecz S&D i adaware tak. S&D nie potrafił usunąć robaka więc zrobił to po restarcie komputera. I od tego czasu komputer przy włączaniu zatrzymuje się na komunikacie Zapraszamy! i musze tak czekać ok. 10 minut dopiero po upływie tego czasu komputer się uruchamia. Przeinstalowałem karte sieciową lecz to nic nie pomogło. Nie chce robić formatu ponieważ mam wiele ważnych informacji na dyskach. Prosze o sprawdzenie loga i jakies pomocne porady. Z góry dziękuj!

W trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu usuwasz (wpisy Hijackiem, pliki/foldery na czerwono ręcznie z dysku):

Znasz te dwie rzeczy?

Niepokoi mnie również ten wpis:

Po usunięciu tego co wskazałem na początku wrzuć nowy log z Hijacka, log z Silent Runners + screena z okienka LSP-Fix

Wszystkie wpisy i pliki wczesniej wymienione usunolem oprocz tego

Pisze zeby uzyc LSP-Fixa.

Teraz jestem chwilowo na linuxie i mecze sie zeby przekopiowac pliki na windows :slight_smile: jak usune/naprawie ten w/w plik i zrobie logi to je jak najszybciej wy

Złączono Posta : 29.11.2006 (Sro) 15:09

Jesteś wielki! :smiley:

Komputer się włączał tak długo przez te wpisy i pliki.

A internet przez popsuty Winsock i wystarczyło LSP-Fix usunąć!

Jeszcze jak możesz(cie) to sprawdzie mi logi dla pewności :slight_smile:

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Po tym dla pewności wrzuć nowy log z Silenta :slight_smile:

I wklej tego screena z okienka LSP-Fix :slight_smile:

Zrobiłem według twojej porady.

Wykonałem również wszystkie porady w dziale “Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP”.

Oto wyniki:

4i3x9js.jpg

Użyj WinsockFix :wink:

Po użyci WinsockFix nic sie nie stanie ^^? bo teraz juz mi działa internet i nie chce go znowu popsuć :stuck_out_tongue:

Użycie WinsockFix spowoduje zrestartowanie łańcucha WinSock.

Po jego użyciu nie powinno być żadnych problemów, a wręcz przeciwnie więc nie masz się czego obawiać…