Brak połączenia z internetem - Mandriva free 2006

Witam!

Od dłuższego czasu planuję przesiadkę na linuxa, jednak mam problem z internetem (a właściwie jego brakiem). Nie udawało mi się nigdy zainstalować radiowej karty sieciowej (Planet WL-8305 na kości acx 100).

W końcu udało mi się zainstalować tą kartę na Mandrivie 2006. Karta wygląda na zainstalowaną poprawnie zarówno na sterownikach z linuxa, jak i z windowsa XP (przy użyciu ndiswrappera), jednak w żaden sposób nie mogę połączyć się z internetem. W mojej sieci IP jest automatycznie przydzielane przez DHCP, a ponadto mamy tzw. hotspot (coś z routerem, ale nie znam się :wink: ), przy którym teoretycznie można wpisać dowolne ustawienia i wszystko powinno działać.

Nie mogę się połączyć ani gdy wybiorę ustawienia automatyczne, ani gdy wpiszę ręcznie konfigurację z windowsa. Cały czas ikonka dsc0ot.gif

Może wiecie, czy coś robię nie tak, albo czy coś pominąłem??

Z góry dzięki za pomoc! :slight_smile:

Wygoglowałem pierwszy lepszy fix, moze pomoze http://www.lug.rybnik.pl/content/view/42/48/

Ale może usługodawca udostepnia połaczenie na mac adres karty, i wtedy za każdym razem kiedy zmienisz karte musisz mu podać mac adres, co do hotspotów to w Polsce również jest bardzo mało darmowych takich usług , działa to rówież na zasadzie poprzez udostepnienie na mac adres, chciwość ludzka nie zna granic, tym bardziej że dostęp do interentu przez hotspot jest bardzo zawodny i w dodatku wolny

knapik - ja już mam zainstalowaną kartę, tylko nie da się w żaden sposób połączyć z netem, bo żadne ustawienia nie działają

Zbych1 - ale pod linuxem przecież mac pozostaje ten sam (chyba?), bo kartę mam tą samą i pod windowsem bez problemu działa

OK - po kilkukrotnym restarcie (nawyki z windowsa :P) i ręcznym wpisaniu konfiguracji net zaczął działać :slight_smile: - teraz tylko jeszcze karta dźwiękowa i skaner zostały do uruchomienia :wink:

pozdrawiam!