Brak połaczenia z internetem po uruchomieniu systemu

mam taki problem… zacznę od początku

Jakiś czas temu miałem internet przez kabel ethernet prosto z mojego modemu i win 7 build 7000 go normalnie wdział. chciałem podpiąć sobie też mojego xklocka pod internet, więc w tym celu zakupilem router - tp-link wr340gd. Od tego czasu po włączeniu systemu rozpoznaje mi internet jako network 2 + niezidentyfikowana sieć i nie mam dostępu do internetu. Kiedy w chodzę w network and sharing center i dam change adapter setting i potem distable this network device, a potem enable this network device to już normalnie rozpoznaje mi internet. Czasem win 7 po rozruchu widzi normalnie mojego neta, ale tylko gdzieś raz na 40 uruchomień ;/ Takich problemów nie mam na win vista i nawet xbox 360 rozpoznaje wszystko oki…

Jakieś porady co do problemu?

A próbowałeś przypisać konkretne IP dla twojej karty sieciowej a następnie to samo IP ustawić jako stałe we właściwościach karty?

przypisałem maca mojej karty sieciowej do konkretnego ip w ustawieniach routera i problem cały czas występuje… w windowsie nie ustawiłem na stele ip bo nie wiem co wpisać w tych polach za bardzo

mluntitled.jpg

wiem, że pewnie zadaje głupie pytania, ale w te tematyce za bardzo obeznany nie jestem

Default gateway: “wpisz adres ten którym logujesz sie na routerze” bodajrze 192.168.0.1 chyba, że zmieniłeś…

Sprawdz takie DNS’y

Preferred DNS Server: “194.204.159.1”

Alternate DNS Server: “194.204.152.34”

coś jest nie tak z dns… tak diagnozuje windows - niby net jest, ale nie da się wejść na żadną stronę ;/